Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Joel+Schumacher+przeprasza+za+%22Batmana+i+Robina%22-123602

Joel Schumacher przeprasza za "Batmana i Robina"

  • Heroic Hollywood
  • autor: łm
  • Filmy
W rozmowie z portalem Vice reżyser Joel Schumacher przeprosił fanów za "Batmana i Robina" - film powszechnie uważany za najgorsze w dziejach widowisko o przygodach Mrocznego Rycerza.

1.jpg


Słuchajcie, przepraszam - stwierdził reżyser - Chcę przeprosić każdego fana, który był zawiedziony. Myślę, że jestem wam to winny.

Schumacher twierdzi, że początkowo nie zamierzał nakręcić sequela "Batmana Forever". Jego specjalnością nigdy nie były bowiem superprodukcje, lecz mniejsze filmy w stylu "Upadku" czy "Czasu zabijania".  Wytwórnia Warner Bros. naciskała jednak na reżysera, by przyjął ofertę. Gdy "Batman i Robin" trafili do kin, filmowiec pożałował swojej decyzji. - Stałem się szumowiną. Traktowano mnie tak, jak bym zamordował dziecko.

Schumacher zwrócił również uwagę na fakt, że filmy jego i Tima Burtona  były niezwykle niewinne w porównaniu z "Batmanami" Christophera Nolana. W latach 90. widownia domagała się bowiem Mrocznego Rycerza, który będzie przyswajalny dla całych rodzin.

Przypomnijmy: "Batman i Robin" zarobili 250 milionów dolarów przy budżecie 125 milionów. Infantylny i kiczowaty film był znienawidzony zarówno przez krytykę jak widzów, zdobył również Złotą Malinę dla aktorki drugoplanowej Alicii Silverstone. Warner potrzebował aż ośmiu lat, by przetrawić klęskę i zrobić reboot serii, który radykalnie zrywał ze stylem poprzednich filmów.

zobacz też: