Już we wtorek premiera filmu sfinansowanego przez internautów

  • Informacja prasowa
  • Filmy
Już we wtorek 7 lipca w kinie Muranów w Warszawie odbędą się premierowe pokazy filmu "Wszystko" Artura Wyrzykowskiego - pierwszej polskiej produkcji finansowanej przez Internautów. W uroczystej premierze udział wezmą gwiazdy i twórcy filmu.

- Film jest krótkometrażową, nieromantyczną, mocno ironiczną komedią. Historią pierwszej miłości, szczerej i największej, ale rozkosznie naiwnej i nieporadnej - mówią o "Wszystko" jego twórcy. W filmie wystąpiły wschodzące gwiazdy polskiego kina: Mateusz Banasiuk, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Antoni Pawlicki i Michał Koterski.

"Wszystko" w reżyserii Artura Wyrzykowskiego jest pierwszym polskim filmem finansowanym przez Internautów. Reżyser zaczął od założenia strony internetowej, na której prezentował scenariusz i storyboard. Za jej pośrednictwem prosił o wpłaty pieniędzy, które pomogłyby mu sfinansować film. Tak pozyskani "koproducenci" filmu zostaną wymienieni w napisach końcowych i otrzymają płytę DVD z filmem. Przedsięwzięcie poparła dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz, podkreślając, że jej priorytetem jest wspieranie młodych filmowców, także tych działających w sposób niestandardowy.

Akcja zakończyła się sukcesem. Za zebrane od 688 osób ponad 28 tysięcy złotych i 20 tysięcy nagrody od PISF Wyrzykowski mógł zrobić zdjęcia, zmontować i przygotować pierwszą, jeszcze surową wersję filmu, na taśmie cyfrowej.

Projekcja filmu dobywać się będzie z taśmy 35 mm, co ułatwić ma jego profesjonalną dystrybucję. Służyć temu ma także strona internetowa www.ChceZobaczycWszystko.net, na której internauci deklarują swoje zainteresowanie obrazem.