Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Kolejna+%22Noc+oczyszczenia%22+w+Dzie%C5%84+Niepodleg%C5%82o%C5%9Bci-121821

Kolejna "Noc oczyszczenia" w Dzień Niepodległości

  • MovieWeb
  • autor: mw
  • Filmy
Chyba nie łudziliście się, że ostatnia "Noc oczyszczenia" już za nami. 4 lipca przyszłego roku na ekrany wejdzie kolejna odsłona serii dochodowych thrillerów. To ogłoszona właśnie, oficjalna data premiery. 

NEKuBJ73Ys59NP_1_b.jpg


Ostatnia część przyniosła twórcom 118 milionów dolarów wpływów, a kosztowała jedynie 10 milionów. James DeMonaco, twórca cyklu, raczej nie będzie reżyserował kolejnej części, ale pozostanie producentem wykonawczym i scenarzystą. W zeszłorocznym wywiadzie z portalem CinemaBlend, twórca mówił, że całość będzie prequelem, rozgrywającym się jeszcze przed pierwszą częścią i pokazującym, jak doszło do zorganizowania pierwszej Nocy Oczyszczenia. Jednocześnie DeMonaco zdradził w innym wywiadzie, że skorzystał już z propozycji serialowej adaptacji swojego hitu. 

Cykl opowiada o niedalekiej przyszłości. W Ameryce panuje reżim totalitarny. Wentylem bezpieczeństwa jest jeden dzień w roku, kiedy drakońskie prawa przestają działać. Przez 12 godzin ludzie mogą dokonywać oczyszczenia zabijając kogo chcą i jak chcą

zobacz też: