Najnowszy film braci Coen zadebiutuje na festiwalu w Toronto

We wrześniu Toronto stanie się miejscem, w którym będzie można zobaczyć wiele światowych premier najważniejszych filmów tego roku.

Najbardziej oczekiwanym pokazem jest najnowszy obraz braci Coen "A Serious Man". Głównym bohaterem filmu jest profesor fizyki, który musi się borykać z masą problemów rodzinnych, sąsiedzkich i zawodowych. W rolach głównych występują Michael Stuhlbarg, Richard Kind i Fred Melamed.

W Toronto zadebiutuje także film Drew Barrymore "Whip It", który opowiada o miss piękności, która postanowiła zostać gwiazdą zawodów wrotkarskich - w tej roli wystąpi Ellen Page.

Na festiwalu będzie można zobaczyć najnowszy film Olivera Parkera "Dorian Gray" z Colinem Firthem i Benem Barnesem oraz "The Private Lives of Pippa Lee" Rebecki Miller, w którym występują Robin Wright Penn i Keanu Reeves. Na specjalnych pokazach zostanie również wyświetlony film brytyjskiego reżysera Daniela Barbera "Harry Brown" z Michaelem Caine'em, irlandzka komedia gangsterska Iana Fitzgibbona "Perrier's Bounty" z Cillianem Murphym i Jimem Broadbentem oraz wojenny film Danisa Tanovica z Colinem Farrellem "Triage".

Michael Moore pokaże swój najnowszy dokument "Capitalism: A Love Story", Werner Herzog remake z 1992 roku z Nicolasem Cage'em "Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans", a irański reżyser Shirin Neshat - "Women Without Men".

Festiwal w Toronto potrwa od 10 do 19 września.