Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Namor+w+ko%C5%84cu+trafi+do+kinowego+uniwersum+Marvela-121799

Namor w końcu trafi do kinowego uniwersum Marvela?

  • Heroic Hollywood
  • autor: mp
  • Filmy
Jak bumerang powraca plotka, jakoby Namor miał zostać bohaterem kolejnego projektu Marvel Studios. Źródłem jej najnowszej wersji jest Reel News Hawaii, które wcześniej jako pierwsze ujawniło, że serial "The Inhumans" będzie kręcony na Hawajach.

3306_1.7.jpg


Ich doniesienia na temat Namora są dość oględne. Podobno Marvel jest już w trakcie przygotowywania projektu. Będzie on kręcony z wykorzystaniem lokacji i scenografii przygotowanych dla "The Inhumans".

Strona nie podaje, czy "Namor" będzie filmem kinowym czy serialem telewizyjnym. Fakt, że wiązany jest miejscem z "The Inhumans", rodzi jednak spekulacje, że Marvel przygotowuje bohatera z myślą o małym ekranie.

Namor to postać, która po raz pierwszy pojawiła się w 1939 roku. Jest on synem kapitana statku morskiego i księżniczki podwodnego królestwa Atlantydy. W swoich kolejnych wcieleniach raz bywał bohaterem pozytywnym, a raz antybohaterem szukającym zemsty na mieszkańcach powierzchni Ziemi. Cechą charakterystyczną klasycznego wyglądu herosa są wyrastające mu z kostek miniskrzydełka/płetwy, a za cały strój służą mu obcisłe kąpielówki.

W komiksach Namor był mutantem. Jednak filmowe i serialowe prawa do tej koncepcji posiada 20th Century Fox. Marvel Studios będzie musiało to jakoś obejść. Być może w ich wersji będzie jednym z Inhumans.