Nasz serial - poznaj reżysera, wypowiedz się na forum

  • Informacja nadesłana przez producenta, Filmweb
  • autor: (mp)
  • Filmy, Telewizja
Jak już zapewne wiecie Telemark - producent seriali oglądanych codziennie przez miliony widzów oraz Filmweb.pl - największy polski portal filmowy skupiający prawdziwych maniaków kina, przygotowują realizację serialu o nastolatkach, który odmieni na zawsze ten gatunek.

Od kilku tygodni trwa internetowy Casting, w którym mogą wziąć także użytkownicy Filmwebu. Nadeszło już sporo zgłoszeń, których część obejrzeć na specjalnym blogu TUTAJ.

Dziś natomiast chcemy wam przedstawić jedną z najważniejszych osób projektu – reżysera serialu Artura Wyrzykowskiego. Jest to młody twórca mający już na swoim koncie kilka filmów niezależnych.


Artur Wyrzykowski

Oto parę słów od samego Artura:
Hej! Nazywam się Artur, rocznik 85. Jak kończyłem podstawówkę to miałem średnią 5,5. Poszedłem więc do liceum, które wtedy było pierwsze w rankingu. Ucząc się w klasie matematyczno-informatycznej odkryłem swoją drogę. Filmy. Zaczynałem od prostych offów, z którymi udało mi się zebrać kilka nagród na festiwalach kina niezależnego. Studiowałem w trzech szkołach filmowych, ale żadnej nie skończyłem. Nie żałuję, choć wiele się w nich nauczyłem. Jednak o wiele więcej nauczyłem się siedząc w kinie. Niedawno policzyłem, ile mniej więcej filmów rocznie oglądam na dużym ekranie. 200. Rok temu zrobiłem swój pierwszy, profesjonalny krótkometrażowy film pt "Wszystko". Dzięki stronie internetowej www.wszystko.net projekt zyskał tytuł najbardziej wypromowanego filmu niezależnego w dziejach polskiego kina, a ja na kilka tygodni stałem się celebrytem. Gdy media przestały mnie pytać skąd pomysł na stronę i o czym jest ten film wziąłem się do pracy. Wspólnie z przyjaciółmi założyłem pierwszą w Polsce firmę produkującą zwiastuny i plakaty filmowe. Kilka tygodni temu skontaktował się ze mną producent nowego serialu młodzieżowego. Zobaczył kilka moich prac, spojrzał mi głęboko w oczy i obdarzył ogromnym zaufaniem. Tak oto zostałem reżyserem serialu, który wkrótce zadebiutuje w waszych telewizorach.

Powstający serial ma być prawdziwym obrazem polskiej młodzieży, bez owijania w bawełnę. Twórcy stawiają na interaktywność i kontakt z widzami. Dlatego też na Filmwebie uruchomiliśmy specjalne forum poświęcone wyłącznie serialowi, którego moderatorem został sam reżyser, Artur Wyrzykowski. Na forum możecie dzielić się z twórcami swoimi pomysłami, radami i opiniami. Forum znajdziecie TUTAJ.
A już wkrótce odkryjemy przed Wami kolejne tajemnice serialu!