OSCARY: Statuetka za najlepszy film dla "Incepcji"

Znamy już wyniki oscarowej ankiety wśród użytkowników Filmwebu. Gdybyście to Wy przyznawali nagrody Akademii, statuetka dla najlepszego filmu powędrowałaby do "Incepcji".

1.jpg


Thriller Christophera Nolana otrzymał aż 32% Waszych głosów. Na kolejnych miejscach znalazły się m.in. "Czarny łabędź" (27%), "Jak zostać królem" (20%) i "The Social Network" (10%).

Murowanym kandydatem do Oscara® za pierwszoplanową rolę męską jest według Was Colin Firth ("Jak zostać królem") z 64% głosów. Wśród aktorek pierwszoplanowych miażdżące zwycięstwo odniosła Natalie Portman ("Czarny łabędź"), na którą głosy oddało aż 87% użytkowników! Jeśli chodzi o aktorów drugoplanowych, Wasze błogosławieństwo na gali mają Christian Bale ("Fighter") z 46-procentowym poparciem i Helena Bonham-Carter ("Jak zostać królem") z 60%.

Za najlepszego reżysera uznaliście Darrena Aronofsky'ego, twórcę "Czarnego łabędzia" (47%). Statuetka za scenariusz oryginalny powinna powędrować według Was do "Incepcji" (73%), zaś za scenariusz adaptowany - do "The Social Network" (56%).

Pełne wyniki ankiety znajdziecie TUTAJ.

Werdykt Amerykańskiej Akademii Filmowej poznamy już jutro.
Relację na żywo z 83. gali wręczenia OSCARÓW® możecie oglądać w nocy z 27 na 28 lutego 2011 o 2:30 w CANAL+.

zobacz też: