Piotr Stramowski jako Popek w filmie Patryka Vegi

  • Filmweb
  • Filmy
Patryk Vega ani myśli zwalniać tempa. W tym roku oprócz "Botoksu" reżyser zamierza nakręcić jeszcze jeden pełnometrażowy film. To biografia rapera Pawła "Popka" Mikołajuwa zatytułowana "Ostatni król Albanii".

p.nk set (35).jpg

Główną rolę zagra Piotr Stramowski, który współpracował z Vegą przy dwóch ostatnich częściach "Pitbulla". Aktor zamierza przytyć do roli 20 kilogramów. Ponadto od kilku tygodni intensywnie trenuje pod okiem Mameda Chalidowa, aby wiarygodnie wypaść w scenie pojedynku MMA, który Popek stoczył w 2016 roku z Mariuszem Pudzianowskim. Zdaniem reżysera Stramowski ma szansę stworzyć kreację na miarę Roberta De Niro we "Wściekłym byku".

W filmie wystąpią również m.in. Sebastian Fabijański, Borys Szyc i Weronika Rosati. Pierwszy wcieli się w krakowskiego rapera Kalego, którego z głównym bohaterem od lat łączy szorstka przyjaźń. Wspólnie z Tadkiem i Bosskim Romanem panowie tworzyli niegdyś piosenki pod szyldem zespołu Firma. Z czasem Kali opuścił skład i zaczął nagrywać na kolegów obraźliwe utwory. Szycowi przypadła rola Borixona, który w 2014 roku wraz z Popkiem i Rozbójnikiem Alibabą założył skład Gang Albanii. Grupa wydała dotąd dwa bestsellerowe albumy "Królowie życia" oraz "Ciężki gnój". Rosati zagra ukochaną Mikołajuwa.

Vega twierdzi, że największą inspiracją w trakcie pisania scenariusza był dla niego "Steve Jobs" Danny'ego Boyle'a. Fabuła "Ostatniego króla Albanii" skoncentruje się na trzech kluczowych dla kariery Popka płytach: "Z dedykacją dla ulicy" (2002), "Monsterze" (2013) oraz "Królu Albanii" (2016).

- Nigdy nie kręcił mnie hip-hop - przyznaje Vega - W Popku dostrzegłem jednak bratnią duszę - wrażliwego outsidera na bakier z prawem, który dzięki pasji i ciężkiej pracy z samego dołu zawędrował na szczyt. W jego życiorysie nie brakuje elementów kryminału, tragikomedii i sądowego dreszczowca. "Ostatni król Albanii" będzie jak "Pitbull", tylko w świecie raperów.

W filmie usłyszymy największe przeboje artysty, w tym "Dobre dziewczyny", "Dirty Diana", "Klub Go Go" oraz "Wodospady". Ponadto Popek do spółki z producentem Matheo planuje nagrać singiel specjalnie na potrzeby "Ostatniego króla Albanii".

Zdjęcia ruszają we wrześniu. Twórcy zawitają z kamerą do do Krakowa, Londynu i Warszawy. Premiera planowana jest na wiosnę 2018. Co ciekawe, "Ostatni król Albanii" nie doczeka się dystrybucji kinowej. Film będzie można zobaczyć wyłącznie w jednym z serwisów streamingowych.

zobacz też: