Polska Szkoła Plakatu - zobacz galerie

Polska Szkoła Plakatu - ten termin zapewne znają wszyscy. Przez długie lata polscy twórcy tworzący plakaty promujące filmy, przedstawienia teatralne, czy muzykę swoimi pracami zachwycali odbiorców na całym świecie. Dziś wiele z tych plakatów uważanych jest za dzieła sztuki, a kolekcjonerzy traktują je wręcz jak 'rarytasy'.
Niestety, obecnie filmy są już bardzo rzadko promowane plakatami rodzimych artystów. Najczęściej na naszych ulicach zobaczyć możemy tzw. "oficjalne plakaty", które zaprojektowane zostały pod okiem producentów, przez nich zaakceptowane i obowiązują na całym świecie.
Chciałbym zatem zaprosić Was do odwiedzenia dwóch witryn galerii, na których możecie obejrzeć prace takich artystów jak Wiktor Sadowski, Andrzej Pągowski, czy Jan Młodożeniec. Znajdziecie na nich plakaty do wielu filmów w tym takich przebojów jak "Gwiezdne wojny", "Imperium Kontratakuje", "Zelig", "Czyż nie dobija się koni", "Hair" i wiele, wiele innych.
Naprawdę warto je zobaczyć i zastanowić się przez chwilę, czy warto było zamieniać prace naszych artystów na kolorowe, ale niekiedy tandetne plakaty 'oficjalne'.

Opisane przeze mnie galerie znajdziecie pod adresami:
http://www.theartofposter.com/USAspis.htm
http://www.poster.com.pl/polska/film.htm