Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Premiera+%22Dziewczyny+z+tatua%C5%BCem+2%22+op%C3%B3%C5%BAniona-88210

Premiera "Dziewczyny z tatuażem 2" opóźniona

  • IGN
  • autor: łm
  • Filmy
Fani Lisbeth Sallander muszą uzbroić się w cierpliwość. Wbrew zapowiedziom producentów kontynuacja "Dziewczyny z tatuażem" nie trafi do kin w 2013 roku.

1.jpg


Jak donosi Entertainment Weekly, Steve Zaillian wciąż pracuje nad scenariuszem filmu. Ponadto nadal nie wiadomo, czy David Fincher powróci na stanowisko reżysera. Przed kamerą pojawią się za to na pewno gwiazdy pierwszej części - Daniel Craig i Rooney Mara.

W "[film=643865]The Girl Who Played With Fire[/film]" dwoje dziennikarzy, Dag Svensson i Mia Bergman, dociera do sensacyjnej informacji na temat rozległej siatki przemycającej nieletnie prostytutki z Europy Wschodniej do Szwecji. W aferę zamieszanych jest wiele czołowych postaci życia publicznego. Kiedy Dag i Mia zostają brutalnie zamordowani, podejrzenia padają na Lisbeth Salander. Policja rozpoczyna pościg. Mikael Blomkvist nie wierzy w jej winę i postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Wkrótce odkrywa zdumiewające powiązania między morderstwem, przemytem kobiet i... samą Lisbeth. Seria dramatycznych wypadków prowokuje Salander do prywatnej zemsty. [źródło: ksiazki.wp.pl]