Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Pi%C4%99knej+i+Bestii%22+nakr%C4%99ci+%22Narzeczon%C4%85+Frankensteina%22-122661

Reżyser "Pięknej i Bestii" nakręci "Narzeczoną Frankensteina"?

  • Deadline
  • autor: jp
  • Filmy
Bill Condon, twórca aktorskiej "Pięknej i Bestii", prowadzi negocjacje w sprawie wyreżyserowania jednej z produkcji, która powstanie w ramach tzw. "uniwersum potworów" studia Universal Pictures.

489194.jpg


Prawdopodobnie chodzi o "Bride of Frankenstein", remake "Narzeczonej Frankensteina" - czyli w pewnym sensie również opowieść o "pięknej" i "bestii". Wybór Condona wydaje się trafiony: twórca wielokrotnie opowiadał w wywiadach, że to jego ulubiony "monster movie" wszech czasów. Na tym nie koniec. W "Sadze "Zmierzch": Przed świtem. Części 1" reżyser umieścił swoiste nawiązanie do klasyka Jamesa Whale'a z 1935 roku. Chodzi o wątek, zgodnie z którym jedna z postaci przywraca do życia drugą, zmieniając ją w swego rodzaju potwora. W 1998 roku Condon dostał z kolei Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany filmu "Bogowie i potwory". Bohaterem produkcji był właśnie Whale, reżyser "Frankensteina" i "Narzeczonej Frankensteina". Zagrał go Ian McKellen.

Filmem otwierającym "uniwersum potworów" wytwórni Universal będzie "Mumia" z Tomem Cruise'em. Oprócz tytułowego monstrum (w tej roli Sofia Boutella) w filmie pojawi się też niejaki doktor Jekyll, którego zagra Russell Crowe. Bez wątpienia zobaczymy go też w kolejnych filmach.

Producentami remake'u "Narzeczonej Frankensteina"Alex Kurtzman i Chris Morgan. Scenariusz napisał David Koepp ("Park Jurajski", "Wojna światów"). Film ma być feministycznym podejściem do klasycznej historii.

3 21

zobacz też: