Rodzina Griswoldów na DVD już 13 stycznia

  • Informacja prasowa
  • DVD/Blu-ray, Filmy
13 stycznia w polskich sklepach pojawi się kolekcja DVD czterech komedii z serii "W krzywym zwierciadle" opowiadajacych o zabawnych perypetiach rodziny Griswoldów. Wydawcą i dystrybutorem filmów "WW krzywym zwierciadle: Wakacje", "W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje", "W krzywym zwierciadle: Witaj Św. Mikołaju" oraz "W krzywym zwierciadle: Wakacje w Vegas" jest Warner Home Video.

W krzywym zwierciadle: Wakacje
Korzenie filmu, który zapoczątkował jedną z najpopularniejszych serii komediowych świata, również sięgają magazynu National Lampoon, w którym w 1979 roku ukazał się artykuł Johna Hughesa zatytułowany Vacation '58. Historia rodziny, która przemierza samochodem Amerykę, stała się podstawą zrealizowanego cztery lata później filmu.

Clark W. Griswold (Chevy Chase) wraz z żoną (Beverly D'Angelo) i dwójką dzieci - Russellem (Anthony Michael Hall) i Audrey (Dana Barron) postanawiają spędzić niezapomniane wakacje podróżując z Chicago do znajdującego się na Zachodnim Wybrzeżu parku rozrywki Walley World. Niestety zaplanowana co do minuty wyprawa od pierwszej chwili idzie jak po grudzie. Nieszczęścia zaczynają się z chwilą, kiedy Clark odbiera z agencji samochód, którym rodzina ma podróżować i zaraz powoduje wypadek. Kolejne mniejsze lub większe katastrofy towarzyszyć będą Griswoldom przez całą wycieczkę, podczas której bohaterowie odwiedzą między innymi nieokrzesanego kuzyna - Eddiego (Randy Quaid), podejmą się podwiezienia do Arizony ciotki Edny nieporuszającej się bez swojego ukochanego pieska oraz zostaną zmuszeni do... obrabowania kasy przydrożnego motelu.

Film W krzywym zwierciadle: Wakacje zajął 46 miejsce na stworzonej w 2000 roku przez czytelników magazynu Total Film liście najlepszych komedii wszech czasów.
Wydanie DVD
- Wstęp Chevy'ego Chase'a, Randy'ego Quaida i producenta Matty'ego Simmonsa
- Komentarz rodziny Griswoldów i reżysera Harolda Ramisa
- Materiały filmowe Family Truckster i Roof Rack - przezabawne sceny z udziałem Chevy'ego Chase'a, Christine Brinkley i innych członków obsady
- Zwiastun kinowy


W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje
Po sukcesie komedii z 1983 roku dwa lata później powstała jej kontynuacja. Tym razem rodzina Griswoldów wygrywa telewizyjny turniej, w którym nagrodą jest podróż po Europie i wyrusza na kolejną szaloną wyprawę. Niestety, Griswoldowie ponownie boleśnie przekonują się, że wyraźnie nie mają zadatków na turystów. W Londynie Clark ma problemy lewostronnym ruchem drogowym, przypadkowo niszczy wiekowe Stonehenge, a jego żona Ellen zostaje gwiazdą... porno.
Wydanie DVD
- Komentarz Chevy'ego Chase'a i Beverly D'Angelo


W krzywym zwierciadle: Witaj Św. Mikołaju
Griswoldowie znowu w akcji. Tym razem nie wybierają się w podróż, ale zapraszają do siebie całą rodzinę, by wraz z nią spędzić święta Bożego Narodzenia. Co prawda już sam fakt, że rodzice Clarka i Ellen szczerze się nie znoszą, zapowiada katastrofę, ale w zamieszaniu, które będziemy przeżywali wraz z bohaterami, sporą rolę odegra również Clark. Głowa rodziny Griswoldów najpierw doprowadzi do awarii znajdującej się w okolicy elektrowni atomowej, a później niespodziewanie odwiedzi go niewydarzony i niestroniący od alkoholu kuzyn Eddie z małżonką.
Wydanie DVD
- Komentarz aktorów: Randy'ego Quaida, Miriam Flynn, Johnny'ego Galecki i Beverly D'Angelo, producenta Matty'ego Simmonsa i reżysera Jeremiaha S. Chechika


W krzywym zwierciadle: Wakacje w Vegas
Rodzina Griswoldów powraca po raz czwarty. Tym razem bohaterowie wyruszają w podróż do Las Vegas, które po ich przybyciu nie będzie już wyglądało tak samo, jak wcześniej. Ellen zakochuje się w Waynie Newtonie, Clark praktycznie doprowadza rodzinę do bankructwa tracąc w kasynie wszystkie oszczędności, a Audrey postanawia odwiedzić nocne lokale w mieście.
To jednak nie koniec atrakcji, jakie czekają zarówno na bohaterów, jak i na widzów. Griswoldowie cudem unikną zniszczenia tamy Hoovera, a Clark przeżyje groźne spotkanie
z... tygrysami.