SEANS Z FILMWEBEM: Idą Święta

  • Filmweb
  • Inne
Boże Narodzenie już niedługo, więc i my tym razem, niczym Scrooge, odsłaniamy nasze lepsze oblicze i proponujemy Wam przesycone świątecznym dobrem filmowe opowieści.

Na projekcję zwycięskiego filmu zapraszamy 16 grudnia o godz. 20.00 do kina Iluzjon (Audytorium im. Stefana Dembego) w Bibliotece Narodowej. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie kina Iluzjon. Przed pokazem czeka Was konkurs z atrakcyjnymi filmowymi nagrodami.

Ankietę znajdziecie TUTAJ. Głos można w niej oddać do 11 grudnia. A poniżej przeczytacie więcej o naszych propozycjach:

"Gospoda świąteczna"
W tytułowej gospodzie przed Świętami występują Jim, Ted i Lila. Obaj panowie kochają się w swojej scenicznej partnerce. W tej muzycznej komedii z 1942 zobaczymy między innymi Freda Astaire i Binga Crosby'ego, a usłyszymy słynną piosenkę Irvinga Berlina "White Christmas".

 
il1.jpg
il2.jpg

"To wspaniałe życie"
Film Franka Capry urzeknie nawet największych cyników. Amerykański mistrz przedstawił tu przemianę, jaką w Święta może przejść nawet najbardziej zdesperowany bohater. George (James Stewart) chce popełnić samobójstwo, ale odwiedzie go od tego w ostatnim momencie Anioł Stróż pokazując, jak wyglądałoby życie jego bliskich bez niego.

"Opowieść wigilijna"
Klasyczne opowiadanie Karola Dickensa w ekranizacji Ronalda Neame'a z 1970 roku. Ponieważ mamy tu do czynienia z musicalem, w tym przypadku Scrooge przejdzie swoją przemianę tanecznie i w towarzystwie świątecznych rytmów. W główną rolę samolubnego bogacza wcielił się "detektyw Poirot" Albert Finney.

il3.jpg
 
il4.jpg


"Rodzinny dom wariatów"
Najnowsza pozycja w naszym zestawieniu. Rodzinny zjazd staje się tu okazją, by pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny ujawniły się skrywane (albo i całkiem jawne) konflikty. Pozytywne świąteczne nastawienie i doborowa obsada – Diane Keaton, Claire Danes, Sarah Jessica Parker – pomogą nam nawet przełknąć słabsze momenty filmu.

Zapraszamy do głosowania!

zobacz też: