SEANS Z FILMWEBEM: Idą Święta

 • Filmweb
 • Różne
Boże Narodzenie już niedługo, więc i my tym razem, niczym Scrooge, odsłaniamy nasze lepsze oblicze i proponujemy Wam przesycone świątecznym dobrem filmowe opowieści.

Na projekcję zwycięskiego filmu zapraszamy 16 grudnia o godz. 20.00 do kina Iluzjon (Audytorium im. Stefana Dembego) w Bibliotece Narodowej. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie kina Iluzjon. Przed pokazem czeka Was konkurs z atrakcyjnymi filmowymi nagrodami.

Ankietę znajdziecie TUTAJ. Głos można w niej oddać do 11 grudnia. A poniżej przeczytacie więcej o naszych propozycjach:

"Gospoda świąteczna"
W tytułowej gospodzie przed Świętami występują Jim, Ted i Lila. Obaj panowie kochają się w swojej scenicznej partnerce. W tej muzycznej komedii z 1942 zobaczymy między innymi Freda Astaire i Binga Crosby'ego, a usłyszymy słynną piosenkę Irvinga Berlina "White Christmas".

  il1.jpg il2.jpg

"To wspaniałe życie"
Film Franka Capry urzeknie nawet największych cyników. Amerykański mistrz przedstawił tu przemianę, jaką w Święta może przejść nawet najbardziej zdesperowany bohater. George (James Stewart) chce popełnić samobójstwo, ale odwiedzie go od tego w ostatnim momencie Anioł Stróż pokazując, jak wyglądałoby życie jego bliskich bez niego.

"Opowieść wigilijna"
Klasyczne opowiadanie Karola Dickensa w ekranizacji Ronalda Neame'a z 1970 roku. Ponieważ mamy tu do czynienia z musicalem, w tym przypadku Scrooge przejdzie swoją przemianę tanecznie i w towarzystwie świątecznych rytmów. W główną rolę samolubnego bogacza wcielił się "detektyw Poirot" Albert Finney.

il3.jpg   il4.jpg

"Rodzinny dom wariatów"
Najnowsza pozycja w naszym zestawieniu. Rodzinny zjazd staje się tu okazją, by pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny ujawniły się skrywane (albo i całkiem jawne) konflikty. Pozytywne świąteczne nastawienie i doborowa obsada – Diane Keaton, Claire Danes, Sarah Jessica Parker – pomogą nam nawet przełknąć słabsze momenty filmu.

Zapraszamy do głosowania!

zobacz też:

komentarze

pozostało 255 znaków
 • rabbit_in_the_hat
  rabbit_in_the_hat
  2011-12-02 11:03:14 +0100

  Ja najchętniej zobaczyłabym 'It's a Wonderful Life', podobno 'obeznany, że aż bólu' (ach ach te histeryczne komentarze), lub 'Gospodę...' , których to filmów nie miałam okazji zobaczyć, a wydają się być ciekawe, 'Opowieść wigilijna' naprawdę jest oklepana, a 'Rodzinny dom ...' choć wydaje być interesujący to do obejrzenia zniechęca mnie udział Sary Dżesiki, bo jej gra niezmiennie sprawia mi ból. Sądzę, że wybiorę się na każdy, który wygra - oprócz 'Opowieści ...'. Ogólnie propozycje mi się podobają i zapewne będę w mniejszości bo zaraz zaczną się narzekania jakie to fatalne filmy Filweb zaproponował i w ogóle jakie wszystko jest okropne i oklepane.

 • _mosquito_
  _mosquito_
  2011-12-01 00:15:25 +0100

  raket fjuel

 • false
  użytkownik usunięty 2011-11-30 16:04:07 +0100

  A Rachel McAdams to co, Pies?? - Oczywiście, że The family Stone!!! Reszta jest tak obeznana, że aż boli!

 • _Garret_Reza_
  _Garret_Reza_
  2011-11-30 13:14:47 +0100

  "Gospoda świąteczna" brzmi lepiej niż jest w rzeczywistości. Akurat o Bożym narodzeniu to tam nie wiele... Sam głosuję na "Rodzinny dom wariatów".

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
o