Sabaton i Akira Yamaoka tworzą nową ścieżkę dźwiękową do "World of Tanks"

  • Informacja nadesłana: Wargaming.net
  • autor: md
  • Gry
Szwedzki zespół heavymetalowy Sabaton wraz japońskim muzykiem i kompozytorem Akrią Yamaoką (stworzył ścieżkę dźwiękową m.in. do "Silent Hill") łaczą siły, aby stworzyć nową ścieżkę dźwiękową od "World of Tanks". Na wirtualne pola bitew wyjedzie specjalny czołg, a podczas targów gamescom 2017 dadzą wspólny koncert dla fanów. Co ciekawe, członkowie zespołu Sabaton i Akira Yamaoka są aktywnymi graczami w "World of Tanks", także znają tytuł od podszewki. Następnym krokiem będzie wprowadzenie muzyki i efektów dźwiękowych stworzonych przez artystów z całego świata dla poszczególnych map w grze.

WoT_Music_2_0_Sabaton_Artwork.jpg


Muzyka jest ważną częścią doświadczenia graczy i te utwory tchną nowego ducha w World of Tanks, mówi Maxim Chuvalov, dyrektor marketingu "World of Tanks". Bliska współpraca z Yamaoką zaowocuje dodaniem unikatowego utworu do ścieżki dźwiękowej. Wraz z Sabatonem stworzyliśmy nowy teledysk, którego premiera jest właśnie dziś. Wiemy, że w społeczności graczy jest mnóstwo utalentowanych ludzi i cieszymy się, że możemy ich inspirować.

Basista Sabatonu Pär Sundström dodaje: Zdjęcia do stworzenia teledysku odbyły się w szwedzkim muzeum Arsenalen, niedaleko Mińska. To było niesamowite jeździć prawdziwymi czołgami i nawet przebić się jednym z nich przez ścianę. Udział w stworzeniu teledysku i unikatowego czołgu to dla nas zaszczyt, włożyliśmy w to swoje serca i dusze. Rezultaty naszej współpracy od jutra będą dostępne dla całej, globalnej społeczności graczy World of Tanks, której jesteśmy częścią.

Dzisiaj premierę ma nowy teledysk w stylu "World of Tanks" do Primo Victoria, jednego z najbardziej znanych utworów Sabatonu. Wyreżyserowany przez znanego niemieckiego reżysera klipów muzycznych i reklam, Zorana Bihaca, ma oddawać emocje, jakie czują gracze w sercu bitwy.


Od jutra dostępny będzie pierwszy czołg inspirowany muzyką szwedzkiej grupy heavymetalowej. Na pola bitew wyjedzie Strv 81 Primo Victoria z unikatowym kamuflażem i załogą, której głosów użyczyli członkowie zespołu Sabaton.

Wisienką na torcie będzie również wspólny występ Sabatonu i Akiry Yamaoki na targach gamescom 2017. Koncert odbędzie się na stoisku konsumenckim Wargamingu (dostępnym dla wszystkich odwiedzających).

zobacz też: