Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Scenariusz+%22Ucieczki+z+Nowego+Jorku%22+z+b%C5%82ogos%C5%82awie%C5%84stwem+Carpentera-126072

Scenariusz "Ucieczki z Nowego Jorku" z błogosławieństwem Carpentera

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Wiosną informowaliśmy, że 20th Century Fox podejmie kolejną próbę realizacji "Escape From New York". Od tamtej pory jednak wokół projektu było cicho. Jak się okazuje, prace nad nim trwały w najlepsze.

wscape.jpg


Neil Cross, twórca serialu "Luther", już przygotował scenariusz widowiska. Tekst trafił w ręce Johna Carpentera, autora oryginalnej "Ucieczki z Nowego Jorku", który wyraził swoje zadowolenie i pobłogosławił cały projekt.

Niestety Cross nie ujawnił, kiedy w takim razie Robert Rodriguez zacznie kręcić zdjęcia. Nie podał też żadnych szczegółów dotyczących fabuły.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza ani nawet druga próba realizacji nowej wersji "Ucieczki z Nowego Jorku". Kilka lat temu poważnie zaangażowany w projekt był producent Neal H. Moritz. Obraz miał powstać dla New Line Cinema, a na stanowisku reżysera przez pewien czas zasiadał Breck Eisner. Autorami scenariusza byli zaś Allan Loeb i Jamie Moss. Projekt upadł jednak w 2011 roku.

W 2013 znów zaczęło być o nim głośno. Tym razem za sprawą Joela Silvera. Jeszcze w połowie ubiegłego roku sugerował on, że w roli Snake'a możemy zobaczyć Charliego Hunnama, Jona Bernthala lub Dana Stevensa. W filmie pomocy bohaterowi mieli udzielać: Mina (była reporterka wojenna wrobiona w morderstwo; utrzymuje się przy życiu, grzebiąc w śmietnikach), Taksówkarz (przewodnik-schizofrenik będący najbardziej komiczną postacią w filmie), Gareth (ostatni ocalały ochroniarz prezydenta skrywający niebezpieczny sekret) oraz Mózg (były towarzysz Plisskena, który zdradził bohatera po zepsutym napadzie). Ta wersja upadła w 2015 roku.

zobacz też: