Scorsese: Blu-ray przenosi kino do domu

Variety   |   autor: Dorota Kostrzewa   |    |   Różne
Wytwórnie filmowe i dystrybutorzy na całym świecie z zaniepokojeniem obserwują recesję na rynku filmowym związaną z ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym. Nadzieją na poprawę sytuacji ma być wzrost produkcji wydań Blu-ray, ale spodziewana poprawa ma nastąpić dopiero w roku 2012.

Również Martin Scorsese, podczas konferencji zorganizowanej przez Blu-Con, wyraził swoją aprobatę dla wydań Blu-ray, upatrując w nich szansę na zmiany na lepsze. Według słów reżysera, Blu-ray jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie najwyższą jakość obrazu i dźwięku, niemal tak dobrą jak w kinie. Autor "Gangów Nowego Jorku" i "Infiltracji" powiedział również, że ma nadzieję, że swoich wydań Blu-ray doczekają się także filmy klasyczne.

Wydania Blu-ray cieszą się coraz większą popularnością, a ich sprzedaż wzrosła w tym roku o 112%.

komentarze

Dodaj komentarz

W UK starsze wydania tanieją (tak jak DVD), a u nas dupa mówiąc krótko.

109 zł za Star Treka? Raczej nie zapłacę....
Jak cena BD zrówna się z DVD zacznę kupować "niebieskie" wydania

AdamHawk, gdzie ty się uczyłeś matematyki? Z resztą tak na najprostszą logikę, skoro coś ma przyrost o 112% to jaką musiało mieć sprzedaż wcześniej? Blu-Ray jest niemal niszowym produktem, choć głównie jak powiedział Thommy przez jego zawrotną cenę. Ta sytuacja jest z resztą kreowana przez dystrybutorów, to taka strategia długoterminowa wypromowania tej technologii i zaszczepienia jej w świadomości konsumentów. Za 2-3 lata ceny spadną może nawet o 50%.

Mimo wszystko płyty Blu-Ray są wciąż drogie i nawet jak się mieszka za granicą (jak ja), to i tak kupno jednej płyty to spory wydatek. Trzeba poczekac, aż stanieją.

112% nie musi oznaczać gigantycznych zysków, to tylko tak dumnie brzmi.

Heh, jeśli sprzedaż wzrosła o 112% i nadal rośnie, to czemu ten nośnik musi być tak rekomendowany (reklamowany) przez pana Scorsese? Czyżby fałsz w statystykach sprzedaży? A może to chochlik wkradł się na stronę i powinno być 11%? 12%? 1%? :)

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:

newsy

zobacz wszystkie newsy

gorące newsy

magazyn