Seria niemieckich filmów o Winnetou na DVD

Szykuje się prawdziwa gratka dla wielbicieli twórczości Karola Maya i wykreowanych przez niego bohaterów: wodza Apaczów Winnetou i jego przyjaciela Old Shatterhanda. Agencja Artystyczna MTJ wprowadzi na nasz rynek wydania DVD 16 zrealizowanych w latach 60. filmów inspirowanych twórczością niemieckiego pisarza. Wśród nich znajdzie się 11 produkcji opowiadających o przygodach Winnetou z udziałem francuskiego aktora Pierre'a Brice'a w roli głównej.

W ramach kolekcji "Winnetou" ukażą się następujące filmy: "Skarb w srebrnym jeziorze", "Złoto Apaczów", "Ostatni renegaci", "Winnetou w Dolinie Sępów", "Ostatnia walka", "Winnetou i król nafty", "Winnetou i Apanaczi", "Winnetou i Old Surehand", "Winnetou i Old Firehand", "Winnetou i Old Shatterhand", "Winnetou w Dolinie śmierci".

Ponadto w polskich sklepach pojawią się inne filmy inspirowane twórczością Karola Maya: "Skarb Azteków", "Piramida Boga Słońca", "Pod Ostrzałem", "W krainie Srebrnego Lwa", "Przez dziki Kurdystan"

Jako pierwsze do sklepów trafią filmy "Skarb w srebrnym jeziorze" i "Złoto Apaczów". Na płytach DVD znajdą się filmy w wersji językowej niemieckiej, angielskiej, oczywiście polskiej (lektor i napisy). Ponadto na krążkach nie zabraknie dodatków specjalnych: zwiastunów, wywiadów z twórcami oraz galerii zdjęć.

Żyjący w latach 1842-1912 niemiecki pisarz Karol May był autorem cieszących się ogromną popularnością powieści podróżniczych i przygodowych. Dzięki jego wyobraźni narodzili się tacy bohaterowie jak Winetou, Old Shatterhand, czy Kara Ben Nemsi.

Pierwsze filmy na podstawie jego książek powstały jeszcze w latach 20 ubiegłego wieku jednak do najbardziej znanych należy seria obrazów wyprodukowanych we współpracy RFN i Jugosławii w latach 60 ubiegłego wieku. Mimo, iż scenarzyści bardzo swobodnie obchodzili się z książkowym pierwowzorem filmy te cieszyły się ogromną popularnością w wielu krajach.