Sharon Stone, Adrien Brody i Kurt Russell wyznawcami groźnej sekty

Sharon Stone ("Nagi instynkt"), Adrien Brody ("Predators") i Kurt Russell ("Grindhouse: Death Proof") zagrają główne role w inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami dramacie "Waco". Obraz reżyseruje Rupert Wainwright ("Stygmaty").

photo.title Tytuł filmu odnosi się do nazwy miasta w Teksasie, gdzie swoją siedzibę miała groźna sekta Gałąź Dawidowa. Ta apokaliptyczna sekta powstała w 1955 roku po oddzieleniu się od Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Ruch ten z czasem stracił całkowicie na znaczeniu i stał się zamkniętą niewielką komuną. Wszystko zmieniło się w 1983 roku, kiedy dołączył do nich Vernon Wane Howell. Sprytem i bezwzględnością przejął władzę nad komuną, odizolował ją od świata i całkowicie sobie podporządkował. Przyjął imię Davida Koresha, głosił, że jest istotą nadprzyrodzoną, prorokiem, nowym Chrystusem. Głosił koniec świata i gromadził na farmie w Waco broń. W 1993 roku FBI wysłało agentów do przeszukania posiadłości. Wywiązała się strzelanina. FBI przez 51 dni oblegało farmę. W końcu przystąpiono do szturmu. W wyniku walk i pożaru zginęło 82 osoby, w tym 21 dzieci. Zginął również sam Koresh.

Całość powstanie dla Entertainment 7.

zobacz też:

komentarze

pozostało 255 znaków
 • polizeifurreich

  nooo, temat fajny, właściwie dużo strzelania i niestety pokaz nieudolności służb specjalnych

 • Black_raveN

  Jeden film powstał na ten temat Obleżenie Waco (1993) http://www.filmweb.pl/film/Obl%C4%99%C5%BCenie+Waco-1993-104706 wiecej informacji o Vernonie Howellu http://www.kryminalistyka.fr.pl/forensic_sprawy_koresh.php

 • Little_Green_Bag

  Ooooo ;D "Stygmaty" to bardzo dobry film, oby "Waco" był jeszcze lepszy :D trzymam kciuki za sukces i nie mogę się doczekac premiery. Rupert dorwał świetny temat

 • trigrammaton

  życzę sobie utwór "Davidian" grupy Machine Head na ścieżce dźwiękowej do tego filmu. Pod warunkiem, że film będzie conajmniej dobry. szkoda świetnej kompozycji.

 • premier1

  Przecież już powstał o tym film...

 • tix666

  Kurt graj cos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Grifter

  Pierwsza rola Russella od czasu 'Death Proof'. Dajesz Kurt !!

 • pa6l1

  hm, katolicy też się od czegoś tam odłamali ;)

 • blackjackwhite

  Ach, to Wejkoł... FBI wtedy dało pupy.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: