Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Stra%C5%BCnicy+Galaktyki+nie+dali+si%C4%99+Obcemu+i+kr%C3%B3lowi+Arturowi-123120

Strażnicy Galaktyki nie dali się Obcemu i królowi Arturowi

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy, Box office
Pomimo dwóch dużych premier na świecie i wciąż mocnej pozycji indyjskiego kina na szczycie naszego zestawienia nic się nie zmieniło. Numerem jeden są wciąż "Strażnicy Galaktyki vol. 2". W ten weekend obraz zarobił kolejne 52,2 mln dolarów, dzięki czemu zagraniczne wpływy wynoszą już 384,4 mln dolarów. Globalnie na koncie widowiska jest 630,6 mln dolarów, co oznacza o 8% więcej niż wyniosły wpływy pierwszych "Strażników Galaktyki" w porównywalnym okresie.

3 21


Widowisko Marvela trafiło w ten weekend do kin w Japonii. Nie potrafiło jednak wygrać walki o widza z "Piękną i Bestią". Baśń Disneya zarobiła 5,6 mln dolarów, a "Strażnicy Galaktyki vol. 2" mogli liczyć jedynie na 3 miliony dolarów. Najlepszym rynkiem były Chiny (15,1 mln), ale tam film przegrał z bollywoodzką propozycją "Dangal".

Na drugim miejscu znalazło się widowisk SF Ridleya Scotta "Obcy: Przymierze". Obraz trafił do 34 krajów i zarobił w nich około 34 milionów dolarów (od premiery 42 mln). W 19 krajach zajął pierwsze miejsce, w tym w: Korei Południowej (7,2 mln), Wielkiej Brytanii (6,4 mln), Francji ( (4,5 mln) i Australii (3,1 mln).

Podium kompletuje wspomniany już "Dangal", który awansował w Chinach na pierwsze miejsce, zgarniając fantastyczne 33,1 mln dolarów. Dzięki temu obraz stał się drugą indyjską produkcją (po "Baahubali: The Conclusion"), której globalne wpływy przekroczyły 150 milionów dolarów. Z samych Chin pochodzi 60,3 mln.

Na czwartym miejscu znalazła się druga z dużych nowości "Król Artur: Legenda miecza". Film zadebiutował w 51 krajach, z czego w 29 znalazł się na miejscu pierwszym. Wygrywał jednak w małych krajach. To właśnie dlatego jego wpływy wyniosły ok. 25 mln dolarów (od premiery 29,1 mln). Najlepiej widowisko Guya Ritchiego poradziło sobie w: Chinach (5,2 mln), Rosji (5,2 mln), Niemczech (2 mln) i Meksyku (1,9 mln).

Piąta pozycja przypadła "Baahubali: The Conclusion". Tradycyjnie wyniki finansowe nie są znane. Portal comScore (który nie jest zbyt wiarygodny, jeśli chodzi o Indie, na przykład podając wpływy "Dangal" w wysokości 78 mln dolarów, czyli połowy tego, co naprawdę zarobił) sugeruje, że weekendowe wpływy wyniosły 15,5 mln dolarów.

Ostatnim filmem, który w tym tygodniu uzyskał wpływy powyżej 10 milionów dolarów, są "Szybcy i wściekli 8". Obraz zarobił 13,6 mln dolarów.