Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/UPDATE%3A+%22Gwiezdne+wojny+IX%22+w+kinach+tydzie%C5%84+po+%22Wonder+Woman+2%22-124874

UPDATE: "Gwiezdne wojny IX" w kinach tydzień po "Wonder Woman 2"

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
UPDATE: Po ogłoszeniu decyzji dotyczącej przekazania obowiązków reżysera i scenarzysty "Gwiezdnych wojen IX" J.J. Abramsowi, teraz Disney informuje o zmianach w swoich planach dystrybucyjnych.

Premiera "Gwiezdnych wojen IX" została opóźniona o pół roku. Obraz miał wejść do kin w maju 2019 roku, a pojawi się w grudniu. Amerykańska premiera została wyznaczona na 20 grudnia 2019 roku. A to oznacza, że Disney chce wprowadzić widowisko tydzień po premierze "Wonder Woman 2". Na 18 grudnia zapowiedziana jest z kolei premiera "Masters of the Universe". Czy Warner Bros. i Sony ugną się pod ewidentnym szantażem Disneya? Na razie obie wytwórnie milczą.

Majową datę dotychczas zajmowaną przez "Gwiezdne wojny IX" przejęło inne widowisko Disneya – "Aladyn".


Kathleen Kennedy postawiła na sprawdzonego reżysera. Poszukiwania następcy Colina Trevorrowa zostały zakończone. "Gwiezdne wojny IX" trafiły w ręce J.J. Abramsa.

tfa_poster_wide_header.jpg


Kennedy i Abrams potrafili się dogadać, czego efektem było "Przebudzenie Mocy". Obraz spodobał się widzom i stał się jednym z największych kasowych przebojów wszech czasów. Nic więc dziwnego, że w komunikacie szefowa LucasFilm, chwali Abramsa za to, czego dokonał na otwarcie nowej trylogii i już nie może się doczekać tego, jak ją zakończy.

Abrams nie tylko wyreżyseruje "Gwiezdne wojny IX", ale też będzie ich scenarzystą. W pracach nad fabułą wspierać go będzie Chris Terrio, który ostatnio pracował dla konkurencji Disneya, będąc współautorem scenariuszy do "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" i "Liga Sprawiedliwości".

Jak tylko Trevorrow został zwolniony, nazwisko Abramsa wspominane było jako możliwego następce. Większe szanse dawano jednak Rianowi Johnsonowi. Ten jednak wczoraj zaprzeczył, jakoby miał stanąć za kamerą. I jak się okazało, nie kłamał.

Od czasu "Przebudzenia Mocy" Abrams skupił się na funkcji producenta. Pojawiały się co prawda doniesienia o różnych reżyserskich projektach (jak "Kolma", w którym ma ponoć wystąpić Daisy Ridley), ale żaden z nich nie był na tyle zaawansowany, by mógł mu uniemożliwić przyjęcie oferty LucasFilm.

3 21

zobacz też: