Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/W+drugim+sezonie+%22Westworld%22+zajrzymy+do+innych+park%C3%B3w-125245

W drugim sezonie "Westworld" zajrzymy do innych parków?

  • Deadline
  • autor: jp
  • Seriale
W pierwszym sezonie "Westworld" zaledwie liźnięto temat innych parków tematycznych. Twórcy serialu, Jonathan Nolan i Lisa Joy, zapowiadają jednak, że w drugiej serii zobaczymy Roman World i Medieval World - światy starożytnego Rzymu i średniowiecza.

160819-westworld-s1-blast-07-1280.jpg

Oba te parki pojawiły się już w pierwowzorze serialu, filmie "Świat Dzikiego Zachodu" z 1973 roku. Kiedy duet showrunnerów zapytano ostatnio, czemu te strefy nie pojawiły się w serialu, Nolan odpowiedział: Musieliśmy zachować coś na sezon drugi.

W finałowym odcinku pierwszego sezonu dostaliśmy zresztą przedsmak świata samurajów. Pytanie, czy druga seria zaprowadzi nas głębiej do pozostałych parków, czy może scenarzyści poprzestaną zaledwie na pobudzeniu naszej wyobraźni.

Twórcy wypowiedzieli się też w kwestii postępującego rozwoju sztucznej inteligencji. Jestem rozdarty między obawą, że sztuczna inteligencja zrobi z nas niewolników, a obawą, że jednak tego nie zrobi, powiedział Nolan. Jeśli spojrzymy na rzeczy, które działy się w ostatnim roku, wychodzi na to, że ludzie są beznadziejni w zarządzaniu światem. Aż prosi się o jakieś ulepszenie.


3 21

zobacz też: