Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Will+Smith+i+Tom+Hanks+w+aktorskiej+wersji+%22Dumbo%22-121184

Will Smith i Tom Hanks w aktorskiej wersji "Dumbo"?

  • Variety
  • autor: mp
  • Filmy
Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, Disney w ramach przerabiania swoich animowanych bajek na filmy aktorskie przygotowuje również "Dumbo". Obraz ma już reżysera, którym został Tim Burton. A teraz po sieci krążą doniesienia o pierwszych gwiazdach, które mogą w nim zagrać.

62216_2.12.jpg


Jak podaje portal Variety, negocjacje z Disneyem rozpoczął właśnie Will Smith ("Ukryte piękno"). Miałby zagrać ojca dzieci, które zaprzyjaźniają się z tytułowym słoniem. W obrazie miałby się również pojawić Tom Hanks ("Sully"). On z kolei miałby zagrać czarny charakter opowieści.

Nie jest na razie jasne, czy aktorzy przyjmą propozycje Disneya. Jeśli Smith się zgodzi na udział w "Dumbo", będzie to oznaczało konieczność przesunięcia prac nad "Bad Boys for Life". Z kolei Tom Hanks ma inną ofertę na stole, którą może wybrać – dramat z czasów II wojny światowej "The Grey Hound".

Oryginalny "Dumbo" to jeden z największych skarbów studia Walta Disneya - czarujący i wzruszający, pełen niezapomnianych piosenek film zachwyca od lat. Gdy bocian przynosi wreszcie Pani Jumbo jej długo oczekiwane dziecko - malutkiego słonika, staje się to wielkim wydarzeniem dla całego cyrku. Lecz wkrótce nasz mały bohater staje się dla wszystkich pośmiewiskiem. Przewrotny los wyposażył go bowiem w parę nienaturalnie wielkich uszu. Odrzucony i samotny spotyka jednak przyjaciela. Dzięki pomocy i lojalności myszy o imieniu Timothy, zdeterminowany Dumbo potrafi przezwyciężyć wszystkie kłopoty tak, by zatriumfowała miłość i przyjaźń.

3 21


Autorem scenariusza i jednym z producentów jest Ehren Kruger, współautor fabuł trzech ostatnich części "Transformers".

zobacz też: