Koła Krytyków z Chicago, St. Louis i Florydy przyznały swoje doroczne nagrody. Obyło się bez niespodzianek, wciąż wygrywają
"The Hurt Locker",
"W chmurach",
"Odlot" oraz
Christoph Waltz i
Mo'Nique.
Oto faworyci w poszczególnych kategoriach (po 21 edycjach nagród): FILM: "The Hurt Locker" (10 wygranych)
ANIMACJA: "Odlot" (10 wygranych)
DOKUMENT: "The Cove" (10 wygranych)
ZAGRANICZNY: "Sin nombre" (6 wygranych)
REŻYSERIA: Kathryn Bigelow,
"The Hurt Locker" (13 wygranych)
SCENARIUSZ ORYGINALNY: Quentin Tarantino,
"Bękarty wojny" i
Scott Neustadter &
Michael H. Weber,
"500 dni miłości" (po 5 wygranych)
SCENARIUSZ ADAPTOWANY: Jason Reitman i
Sheldon Turner,
"W chmurach" (9 wygranych)
AKTOR PIERWSZOPLANOWY: George Clooney,
"W chmurach" (9 wygranych)
AKTORKA PIERWSZOPLANOWA: Carey Mulligan,
"Była sobie dziewczyna" (8 wygranych)
AKTOR DRUGOPLANOWY: Christoph Waltz,
"Bękarty wojny" (16 wygranych)
AKTORKA DRUGOPLANOWA: Mo'Nique,
"Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire" (16 wygranych)
MUZYKA: Stephen Bruton i
T-Bone Burnett,
"Crazy Heart" i
Michael Giacchino,
"Odlot" (po 3 wygrane)
ZDJĘCIA: Barry Ackroyd,
"The Hurt Locker" (5 wygranych)
MONTAŻ: "The Hurt Locker" (3 wygrane)
PIOSENKA: "Crazy Heart" (2 wygrane)
Filmy z największą liczbą nagród (po 21 edycjach): "The Hurt Locker" - 37 nagród
"W chmurach" - 33 nagrody
"Bękarty wojny" – 30 nagród
"Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire" – 25 nagród
"Odlot" – 16 nagród
Laureaci nagród Koła Krytyków z Chicago:
Film:
"The Hurt Locker" Zagraniczny:
"Biała wstążka" Dokument:
"Anvil! The Story of Anvil" Animacja:
"Odlot" Reżyseria:
Kathryn Bigelow (
"The Hurt Locker")
Aktor:
Jeremy Renner (
"The Hurt Locker")
Aktorka:
Carey Mulligan (
"Była sobie dziewczyna")
Aktor drugoplanowy:
Christoph Waltz (
"Bękarty wojny")
Aktorka drugoplanowa:
Mo'Nique (
"Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire")
Scenariusz oryginalny:
Mark Boal (
"The Hurt Locker")
Scenariusz adaptowany:
Jason Reitman i
Sheldon Turner (
"W chmurach")
Zdjęcia:
Barry Ackroyd (
"The Hurt Locker")
Muzyka:
Michael Giacchino (
"Odlot")
Obiecujący aktor/aktorka:
Carey Mulligan (
"Była sobie dziewczyna")
Obiecujący filmowiec:
Neill Blomkamp (
"Dystrykt 9")
Laureaci nagród Koła Krytyków z St. Louis:
Film:
"W chmurach" Zagraniczny:
"Trzy królestwa" Dokument:
"Capitalism: A Love Story" Animacja:
"Odlot" Reżyseria:
Kathryn Bigelow (
"The Hurt Locker")
Aktor:
George Clooney (
"W chmurach")
Aktorka:
Carey Mulligan (
"Była sobie dziewczyna")
Aktor drugoplanowy:
Christoph Waltz (
"Bękarty wojny")
Aktorka drugoplanowa:
Mo'Nique (
"Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire")
Scenariusz:
Scott Neustadter i
Michael H. Weber (
"500 dni miłości")
Zdjęcia:
Dion Beebe (
"Dziewięć")
Muzyka:
Andrea Guerra (
"Dziewięć")
Efekty:
"Avatar" Komedia:
"Kac Vegas" Najbardziej innowacyjny film:
"Avatar" Najlepsza scena:
"Odlot" - otwierająca sekwencja
Laureaci nagród Koła Krytyków z Florydy:
Film:
"W chmurach" Zagraniczny:
"Sin nombre" Dokument:
"The Cove" Animacja:
"Odlot" Reżyseria:
Jason Reitman (
"W chmurach")
Aktor:
George Clooney (
"W chmurach")
Aktorka:
Gabourey Sidibe (
"Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire")
Aktor drugoplanowy:
Christoph Waltz (
"Bękarty wojny")
Aktorka drugoplanowa:
Mo'Nique (
"Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire")
Scenariusz:
Scott Neustadter i
Michael H. Weber (
"500 dni miłości")
Zdjęcia:
Mauro Fiore (
"Avatar")
Przełom:
Gabourey Sidibe (
"Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire")