Łukasz Żal

8,8
2 817 ocen zdjęć
powrót do forum osoby Łukasz Żal

Ogroooomnie się zwiodłam, że Birdman ją "sprzątnął" (mimo, że bardzo cenię ten film)... Teraz jeszcze jak widzę, że Łukasz Żal robił zdjęcia również do "Joanny" jestem przekonana o jego talencie i tym, że werdykt był niesprawiedliwy.

Każde ujęcie to małe (albo wcale nie małe) dzieło sztuki i nie rozumiem dlaczego tak mało się o tym mówi??

Morelka80

Jeśli chodzi o sprawiedliwość czy niesprawiedliwość werdyktu to za wiele nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ obejrzałem tylko jeden ze wspomnianych dwóch filmów ("Birdmana" - zdjęcia były wg mnie genialne). Jednakże mogę stwierdzić, że tak czy siak Łukasz Żal niczego nic tak naprawdę nie przegrał tracąc tego Oscara, a nawet zyskał. Właśnie zrobił zdjęcia do dwóch nominowanych w tym roku filmów, w tym sam otrzymał nominację za pracę przy "Idzie" i został postawiony przez Akademię na równi z największymi hollywoodzkimi ekspertami tej profesji, co na pewno zostało dostrzeżone przez wielu ludzi za granicą więc przed naszym zdjęciowcem otwiera się wiele dróg bardzo długiej (ma dopiero 33 lata!) i mam nadzieję pełnej kolejnych sukcesów kariery. Sądzę, że już niedługo do pana Żala zaczną spływać oferty pracy przy największych filmowych produkcjach, co tym samym ułatwia mu ponowne nominacje do nagród w przyszłych latach i jednocześnie zwiększa szanse na zostanie tym razem szczęśliwym nagrodzonym. Także, co się odwlecze, to nie uciecze :)

Dominik_KB

Tego mu życzę!

Dominik_KB

Film polsko szwedzki ze zdjęciami Łukasza Żala będzie walczył w tegorocznym festiwalu w Cannes w nieznanej mi kategorii.

użytkownik usunięty
Morelka80

No. Trochę żal.

;-]

I see what you did there ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones