Agnieszka Urszula Dygant

Agnieszka Dygant

biografie

(2)
  • Urodziła się 27 marca 1973 roku w Piasecznie. Jest absolwentką łódzkiej 'Filmówki'. Na dużym ekranie zadebiutowała jeszcze w czasie studiuów w "Farbie" Michała Rosy. Jako nastolatka była punkiem (należała nawet do punkowej grupy 'Dekolt'), jednak mimo buntowniczych ideałów szkołę filmową ukończyła wzorowo. W 1998 roku zdobyła nagrodę na XIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, brawurowo śpiewając "Sing, Sing" Agnieszki Osieckiej. Jako świeżo upieczona aktorka Agnieszka Dygant marzyła o karierze scenicznej. Niestety w żadnym z warszawskich teatrów nie udało się jej zdobyć angażu. Po odmowie współpracy ze strony Teatru Powszechnego i Teatru Rozmaitości artystka ostatecznie postanowiła spróbować swoich sił w filmie. Media w szybkim czasie okrzyknęły ją 'polską Sandrą Bullock' i to nie tylko ze względu na podobieństwo fizyczne, ale głównie dlatego, że Agnieszka jest jedną z nielicznych aktorek, łaczących urodę i naturalność z niezwykłym talentem komediowym. Jest niezwykle popularna wśród polskiej widowni, o czym świadczą liczne nagrody przyznawane przez widzów, takie jak np. Telekamery Teletygodnia.

  • Agnieszka Dygant urodziła się 27 marca 1973 roku w podwarszawskim Piasecznie. Uczyła się w LVI Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Kruczkowskiego w Warszawie. Równocześnie działała jako wokalistka i autorka tekstów w punkowym zespole "Dekolt". 
    W 1998 ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową w Łodzi. W tym samym roku zdobyła II Nagrodę na XIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wykonując wraz z zespołem Maciej PawłowskiMacieja Pawłowskiego piosenkę Agnieszka OsieckaAgnieszki Osieckiej „Sing Sing”. 
    Jej debiutem filmowym była niewielka rola w filmie Michała Rosy pt. "Farba". Szersza publiczność poznała Agnieszkę dzięki roli Mariolki w serialu "Na dobre i na złe". Trzy lata później wcieliła się w rolę skrytej policjantki Darii Westman. W 2000 roku zagrała w nagrodzonym Fryderykiem teledysku zespołu Myslovitz „Dla Ciebie”. Od 2005 roku odgrywała rolę tytułowej bohaterki sitcomu "Niania". W 2006 i 2008 roku została nagrodzona Telekamerą w kategorii „Aktorka”.

opinie i nagrody