Alfred HitchcockI

Alfred Joseph Hitchcock

8,5
9 441 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Alfred Hitchcock

Myślę że to pozycja obowiązkowa dla każdego fana twórczości Hitcha i niepowtarzalna okazja do zapoznania się z metodą pracy mistrza nad swoimi filmami. Ja już ją zamówiłem :P

"Wywiad-rzeka François Truffauta (1932-1984) z Alfredem Hitchcockiem (1899-1980) zatytułowany Hitchcock/Truffaut (wydanie pierwsze 1967, wydanie rozszerzone 1984) to prawdopodobnie najoryginalniejsza i najbardziej niezwykła książka filmowa, jaka kiedykolwiek powstała, od wielu lat ciesząca się zasłużoną sławą na całym świecie. To wyraz kinofilskiej fascynacji, pieczołowicie opracowana monografia krytycznofilmowa, jedyny w swoim rodzaju podręcznik kina, ale również utwór artystyczny, w głębszej warstwie dokumentujący rodzenie się więzi między dwoma wybitnymi twórcami.

Na pierwszą wersję książki, zatytułowaną Kino według Hitchcocka, złożyły się dwa cykle rozmów przeprowadzonych w sierpniu 1962 roku w Hollywood i w lipcu 1966 roku w Londynie. Nowe, rozszerzone wydanie, pod zmienionym tytułem Hitchcock/Truffaut, francuski reżyser przygotował do druku w trzy lata po śmierci Hitchcocka, na rok przed własną śmiercią.

Polska edycja kultowego dzieła ukazuje się w momencie niesłabnącego zainteresowania twórczością obu artystów. Dodatkowym jej walorem jest znakomity przekład dokonany przez wybitnego filmoznawcę Tadeusza Lubelskiego, który ponadto opatrzył książkę przypisami i posłowiem."

LukeLBN

Potwierdzam i gorąco polecam przeczytanie tej książki. Wciąga od samego początku. Dzięki niej można dowiedzieć się niemal o każdym filmie w twórczości Hitchcocka. Pozycja obowiązkowa dla fanów Hitcha i dla osób interesujących się kinem.

kingjames7

"20 lutego 2013 roku w księgarniach ukaże się „Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy” Stephana Rebello. Książka stała się podstawą do nakręcenia filmu, który wkrótce trafi do polskich kin; w rolę Hitchcocka wcielił się wspaniały aktor, Anthony Hopkins.

Niewiele jest w historii kina filmów tak śmiałych i przełomowych jak Psychoza. Na zaledwie kilka możemy spojrzeć z naprawdę bliska, wręcz stojąc na planie, tuż za kamerą, zaraz obok jednego z prawdziwych mistrzów kina, w oczekiwaniu na pierwszy klaps. Stephen Rebello podsuwa czytelnikowi nie tylko unikalne wywiady z gwiazdami legendarnego thrillera, ale i umożliwia wgląd w prywatne zapiski samego Alfreda Hitchcocka.

Pieczołowicie, krok po kroku, przedstawia pracę nad scenariuszem i odkrywa kulisy makabrycznych zbrodni Eda Geina, które zainspirowały amerykańskiego pisarza Roberta Blocha do napisania powieści będącej podstawą filmu."

Okładka koszmarna, zamiast mistrza dali podróbkę :(

LukeLBN

W których księgarniach pojawiła się ta książka PONOWNIE, bo w żadnym sklepie Internetowym nie mogę jej znaleźć :(

Bosniak

Najwyraźniej znowu wszystko się sprzedało, ja w każdym bądź razie zdarzyłem. Zapewne za jakiś czas znowu się pojawi :) Na allegro jest jeszcze kilka ofert.

LukeLBN

Czy ta książka jest wydana w tym roku? Bo na allegro znalazłam wydanie z 2005 roku i się zastanawiam, czy to to samo...

Jumpin_jack_flesh

Tak, to samo. Książka w Polsce wydana została w 2005 roku - tłumaczenie: Tadeusz Lubelski.

LukeLBN

Dziękuję za pomoc :)

LukeLBN

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem czy udzielać odpowiedzi na pytania? PYTAŁEM GDZIE WIDZIAŁEŚ TĘ KSIĄŻKĘ, a nie Twoje hipotezy co się mogło z nimi stać lub nie stać.

Bosniak

A umiesz używać Google? Najwyraźniej nie. Niemal w każdym sklepie internetowym w którym obecnie widnieje status "książka niedostępna", tydzień temu można było ją nabyć.

Bosniak

Nabierz kultury...

LukeLBN

Miała chyba wzięcie, pisałeś tego posta 5 lutego, a książki już nie ma w Empiku :)

użytkownik usunięty
LukeLBN

Podbijam temat, może ktoś da znać, gdyby książką ponownie zawitała do księgarni.

Kilka m-cy temu zdobyłem swoją w księgarnie warszawskiej "Czuły barbarzyńca" i było tam ich jeszcze sporo.

użytkownik usunięty
Bosniak

Sprawdzałem stronę internetową, już nie ma.

LukeLBN

Podbijam. Czy tę książkę można jeszcze gdziekolwiek kupić? Na dodruk chyba się nie zapowiada.

Suttree

Właśnie też chciałabym ją kupić. Rok temu, kiedy wznowiono wydanie tej książki zamówiłam ją w księgarni internetowej i okazało się, że "przesyłka została uszkodzona podczas transportu" i jej nie otrzymałam :( A gdy mnie o tym powiadomiono już nigdzie nie mogłam jej znaleźć...

LukeLBN

Ponownie w sprzedaży:

http://www.empik.com/hitchcock-truffaut-scott-helen,359207,ksiazka-p

Suttree

Zainteresowanym polecam nie zwlekać bo pewnie znowu bardzo szybko zniknie z półek.

Suttree

Wreszcie kupiona :) Dziękuję za informację o pojawieniu się w sprzedaży.

LukeLBN

A gdyby ktoś chciał posłuchać owych rozmów:

http://the.hitchcock.zone/wiki/Alfred_Hitchcock_and_Fran%C3%A7ois_Truffaut_%28Au g/1962%29

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones