Andrzej GrabowskiI

7,7
60 422 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Andrzej Grabowski

Chciałbym się dowiedzieć dlaczego uważacie tego aktora za wybitnego. Ja osobiście nie
mogę tego zrozumieć dlatego też z chęcią poznam opinie i może jakoś zrozumiem tą
zagwostkę. Wszędzie słyszę, szumią, krzycza świetny i jaki autentyczny. Tak tylko gdzie ?
Dla mnie to jest często gra na jedno kopytko. Chce się mylić.

ciech007

za rolę asp. goca

Reznik

tylko?

ciech007

nie tylko,,w każdym filmie który z nim widziałem spełniał swoja role,,,nie mam zastrzeżeń,,,,a ja za wybitnego aktora go nie uważam jedynie za dobrego,,taka nasza 2 liga z aspiracją do pierwszej

Reznik

A to sie... Zgodze bo inni uwazaja go za 8 cud swiata

ciech007

no to się dogadalim :))

Reznik

Może podasz argumentacje, dlaczego Grabowski jest początkiem drugiej ligi, koniec pierwszej polskich aktorów? Moim zdaniem jest w zdecydowanej czołówce. Według ciebie kto ma niby być w czołowce? Szyc?

BlakJoint

Ten pan powyżej to TROLL !

tomucho77

Dziękuje chłopcze za tak wymowną wypowiedź:)

BlakJoint

a więc do pierwszej zaliczam j.gajosa,,,jest też wielu nie żyjących już aktorów...

Reznik

szyca bym wrzucił do 3,4 ligi,,,,

Reznik

w tym sie zgadzamy.:D

ciech007

za ferdka

damianho15

Rozumiem, w kiepskich jak i w pitbullu zagral fajnie. Powiem tak pasuje wygladem i sposobem mowy. Widzialem go w kilku innych sytuacjach mowil podobnie. Poza tym, ze w pitbullu mowi o czym innym i jego zachowanie nie jest juz takie glupkowate to jakos trudno mi dostrzec tam cos wiecej. Nie chce powiedziec bynajmniej ze jest tomzly aktor. Nie, bo przewyzsza o glowe wielu. Chodzi mi tylko o to, ze uwazanie go za kogos nadwyraz wybitnego jest bledem. Niektorzy stawiaja znak rownosci pomidzy nim a gajosem. Dla mnie jest to troche niesprawiedliwe. Dla mnie nie stworzyl on zbyt wielu rol wybitnych tak by miec o nim niewiadomo jakie mniemanie. Tytul wybitnego wg mnie dostaje jakby z urzedu i wyglada to na jakas rekompensate za to, ze wiekszosc spoleczenstwa utozsamia go z Ferdkiem. Jest to modne w spoleczenstwie polskim szczegolnie ze nie jest to jednorazowy zabieg. Podobnie jest takze z panem Bartoszeskim co to ni stad ni z owad jest profesorem.

ciech007

"Tylko gdzie?"Zobacz jego filmografie to bedziesz wiedział gdzie.

Berith7777

A to może poza taką trywialną odpowiedzią wysiliłbyś się na trochę większa konkretyzacje. Czy może to zadanie cie przerasta ?

ciech007

A co mozna odpowiedziec na takie pytanie u dorosłego człowieka-jesli aktor niewybroni sie sam(po przez swoje role)to kto inny moze to za niego zrobic,by przekonac cie,ze jest dobry?W tym wypadku pozostaje tylko poczekac az zobaczysz go w roli która cie poruszy.A propo "przerastania zdania"-tak masz racje,to zdanie mnie przerosło hehehehe.Dlaczego robisz z siebie samego idiote?Jak mozna zadawać tego typu pytania?No ale to norma na filmweb,pewnie chcesz mieć swiadomośc,ze jesteś inteligentna osobą.Ok to pomoge ci z twoim ego-zdanie mnie przerosło ponieważ jestem głupi nie mam ukonczonej zadnej szkoły i w ogóle jestem strasznie głupi,dlatego gdy przeczytałem tak inteligentne zdanie od tak mądrego człowieka to przyznam,że sie wystraszyłem.Lepiej?

ciech007

A teraz bez sarkazmu-dziekuje w imieniu ludzi tworzących film "Blow" za ocene.Pozdrawiam.

Berith7777

To może jak już wyrzuciłeś ten swój cały jad zgromadzony poprzez niepowodzenia życiowe i parszywy okres dojrzewania mogłbyś mi o odpowiedzieć rzeczowo. Nie, akurat napisałem ZADANIE a nie zdanie. Nie twierdze, że moje ZDANIE było inteligentne, ani siebie nie uważam za inteligetnego. Bynajmniej jestem wioskowym głupkiem ale to chyba nie tego chciałem się dowiedzieć.
Akurat interesuje mnie po prostu dlaczego ludzie uważają go za wybitnego. Spytasz mnie dlaczego uważam Holoubka za wybitnego to ci powiem dokładnie z tytułami, z fragmentami, zaznacze też co dokładnie w jego aktorstwie mnie urzekło. I tego się spodziewałem tu po innych wypowiedziach. Ktoś mi raz powie - jakiś fan grabowskiego na przykład - dlaczego uważa go za wybitnego. Może ułoży się dyskusja między nami albo po prostu pójdę do 6 piętra i się przekonam się i dopiero wtedy mu odpowiem.
Nie musisz mnie wyzywać to zbędne ale rozumiem Twój gniew. Chciałem znać jedynie opinię ludzi na jego temat, bo, nie powiem, irytuje mnie to ciągle gadanie bez pokrycia jaki on wybitny, gdzie nikt nie może podać konkretnych przykładów oprócz Ferdka i Goca.
Zadanie, nie Zdanie.

ciech007

Ok przepraszam.Uniosłem sie ze względu na twoje pytanie a propo tego aktora.I nie chodzi mi o to,żeby go bronic tylko nielubie takich pytań(jesli chodzi o aktorów),na upartego nie bede na nie odpowiadał wymieniając jakikolwiek kunszt aktorski tylko powiem zebys sobie zobaczył kilka- badz troche wiecej-filmów z nim albo spektakli.A tak z ciekawości który polski aktor dla ciebie to guru?W moim wypadku sa dwa nazwiska ktore "rzuce" bez zastanowienia-Jerzy Stuhr i Janusz Gajos.

Berith7777

Bardzo cenię obu tych aktorów. Niestety pana Sthura już w teatrze nie zdążę zobaczyć. Natomiast Gajos bije na kolana publiczność. Co do filmów jeszcze nie mam wyrobionej opinii, bo mało z nim widziałem ale jak narazie jest nieźle. Brakuje mi jednak czegoś takiego jak to by zobaczyć na ekranie kogoś więcej niż Gajosa. Zobaczyć postać. Jak na razie udało mu się to w Pitbullu i Jasminum. Ale tak jak powiedzałem mało filmów jak na razie udało mi się z nim zobaczyć.
Poza tym strasznie cenię sobię Stroińskiego, Pszoniaka i Englerta. I właśnie porównując tych gigantów aktorskich taki Grabowski wypada mi blado niestety. Stąd też moja irytacja zawsze jak ktoś mówi o nim, aktor wybitny. Grabowski wg mnie to aktor pretendujący do bycia wybitnym jak dotąd mu się to nie udało. Z racji tego, że staram się nie ganić od razu wszystkiego, wyszedłem temu na przeciw i napisałem moje pytanie tu na FW.
Dorzucam jeszcze Zamachowskiego - dla mnie to geniusz w czystej postaci to co robi na scenie jest niesamowite w filmie też się sprawdza ale sytuacja u mnie jest taka sama jak z Gajosem. O Holoubku nie wspominam, bo rozumiem, że rozważamy aktorów żyjących. Tak samo jak nie wymieniam aktorów młodego pokolenia.

ciech007

A no przed panem Englertem chyle czoła-doskonały aktor.

Berith7777

Jejku za całokształt

giovanni50

Kocham konkrety. Za całokształ Sienkiewicz dostał nobla przez co okropnie się zdenerwował.

ciech007

za brak obycia w roli kiepskiego ;/ haha

paschalina

Obycia gdzie ? Na planie ?

ciech007

jego bohater w ktorego sie wciela, ciagle popelnia tzn gafy, ktore wynikaja z ograniczenia jego postaci :D
(w/w przyklad byl raczej ironia, gdyz nie podzielam opinii ludzi zachwycajacych sie tym aktorem, co wiecej nie rozumiem na czym mialby polegac jego fenomen, bo na swoim koncie nie ma znaczacych rol :))

paschalina

Czyli się zgadzamy. Ja chce usłyszeć opinię ludzi, którzy nie myślą o nim jako o kimś wybitnym.

ciech007

myślę, że możesz się nie doczekać, bo nie ma w nim nic urzekającego, a osoby, które go ubóstwiają, chyba same do końca nie wiedzą za co :)

paschalina

Do takich wniosków powoli dochodzę. Znaczy jest teoretycznie za co: Ferdek i Goc. Niektórym niewiele potrzeba.

ciech007

Po zastanowieniu się, dochodzę do wniosku, że dostaje po prostu role takie do których pasuje. Osobiście go bardzo lubię i lubię jego głos, ale nie obrażając, po prostu pasuje do ról pijaków/ gamoni/ nieudaczników życiowych/ chłopów/ prostaków chociażby przez swój wyraz twarzy.

kfcboy

Tak tak zgodzię się. Ale nie wydaje ci się, że poza tymi dwiema rolami nie wyszło mu nic ciekawego ? nawet dlatego, że pasował ? Chyba, że mi coś polecisz z jego udziałem to z chęcią obejrzę ;)

kfcboy

Janusz Gajos-żółty szalik tam pan Janusz też pasuję.

ciech007

Należy też pamiętać, że Andrzej Grabowski to nie tylko świetny aktor telewizyjny, czy filmowy, a także znakomitym aktor teatralny.

patrykDJ2009

No właśnie pamiętać należy. Jednak mi jakoś zawsze nie po drodze na to szóste piętro. Ale jak polecasz jakieś sztuki z nim właśnie to z chęcią stanie mi się ten teatr jednym z najbliższych.

ciech007

Osobiście widziałem tylko jedną sztukę z jego udziałem- Chorego z urojenia, ale moi znajomi byli zachwyceni jeszcze Kwartetem, którego niestety nie widziałem.

patrykDJ2009

jest po prostu świetny i koniec

ciech007

Przez wiele lat był aktorem Narodowego Teatru Starego w Krakowie, m. in. znakomita rola w "Opisie obyczajów polskich".

ciech007

Po co zadałeś takie głupie, prowokujące, trollowskie pytanie ?

Za co można cenić takiego genialnego aktora jakim jest pan Andrzej ? Rusz mózgiem trollu ! za role w filmach i serialach: rola Kowala w Odwróconych, rola Gebelsa w Pitbullu i wreszcie za genialną rolę Ferdzia Kiepskiego !!!

tomucho77

Eee... Chociażby dlatego, że nie jestem do Niego przekonany a nie chce wyrażać pochopnej opinii, stąd moje pytanie, które bynajmniej nie jest głupie. Poza tym sam sobie przeczysz gdyż pytanie musi prowokować, aby zachęcić rozmówców do dyskusji więc de facto głupim być nie może.

Jeżeli masz jakiś problem nie wyzywaj. Twoja wypowiedź jest beznadziejnie denna i agresywna toteż nie będę dłużej nad nią zastanawiał.
Po prostu - i jak się nie myliłem - myślałe, że A.G. jest ceniony też poprzez swój wkład w rozwój teatru stąd moje pytanie. Okazało się, że tak. Ja jestem bogatszy o więdzę przez co mogę dalej formować swoją opinię, gdyż jego filmografię znam i nie przemawia do mnie tak bym mógł nazwać go genialnym.

Życze powodzenia i mniejszejgo napięcia oraz agresji w życiu w stosunku do ludzi czy to forum czy też nie. Pozdr

ciech007

Gdy czytam posty w których wszyscy jadą po Grabowskim, oceniają go za jego charakter, życie prywatne i poprawność polityczną to mi się krew w żyłach gotuje.
Źle ciebie oceniłem myślałem że jesteś kolejnym trollem prowokatorem ... przepraszam i pozdrawiam :)

ciech007

No ja głównie za rolę Ferdka we "Świat Według Kiepskich", ale też jego rewelacyjna rola do Gebels w Pitbullu!

AdamBayern01

Zarówno w filmie, jak i serialu!

AdamBayern01

Wiem, też mi tym zaimponowałem :) ale nie na tyle aby nazwać go wybitnym. Oczekuje czegoś więcej, więcej ról właśnie takich :)

ciech007

Przerzuć sie na seriale produkowane w ameryce łacińskiej tam masz samych wypasionych aktorów.Maskara koleś!!Gustą ludzi dzieki bogu są rózne i każdy może miec inne zdanie na temat tego czy innego aktora i komu innemu może sie podaobać w jego grze zupełnie co innego niż tobie .FIN

durszlak24

...?! Za bardzo nie wiem gdzie wyczytałeś w mojej wypowiedź, że ja nie zgadzam się czyimś gustem. Błagam prześledź to co napisałem ponownie i później wypisuj banialuki. Twoja wypowiedź wtedy będzie bardziej logiczna i nabierze sensu. Koleś. Diwedd

ciech007

Wybitnym aktorem może i nie jest, a przynajmniej za mało szans(ról) miał w życiu aby tego dowieść. Niemniej doceniam go za to że ,,wybrnął" z zaszufladkowania jakim niewątpliwie była rola w kiepskich, co wielu aktorom się często nie udawało (Mikulski, Kopiczyński).

p.s. Bierze się za duzo rzeczy a nie wszystkie mu wychodzą. Byłem na jego kabarecie i jako standupper wypadł żałośnie, opowiadając żarty sprzed 10
lat, ( o jego popisach wokalnych ktore promowały jego płytę nawet nie wypada pisać)

KRISPO_DE_PALMA

Idź do teatru na jakąkolwiek sztukę w której gra to zmienisz zdanie o nim.

tomucho77

Nie byłem więc moja opinia obejmuje tylko jego role kinowe i telewizyjne. W ogóle wybitność to pojęcie b. subiektywne i raczej powinno byc zarezerwowane dla fachowców, którzy naprawde znają się na grze aktorskiej.


KRISPO_DE_PALMA

Jest genialny,przykład podajcie nazwisko polskiego aktora który by zagrał rolę ferdka kiepskiego,zamiast Grabowskiego....koniec tematu karwasz twarz.

ciech007

Grabowski jest świetnym aktorem. Genialnie radzi sobie zarówno tam, gdzie ma zagrać komediową rolę - jak w Świecie wg. Kiepskich czy np w Zróbmy sobie wnuka, jak i w poważniejszych rolach. Moje ulubione role tego aktora to Goc z Pitbulla i Kowal z Odwróconych, a warto dodać, że świetnie zagrał chociażby w najnowszym filmie Smarzowskiego - Pod Mocnym Aniołem. Aktor, który potrafi zagrać świetnie zarówno poważniejsze jak i komediowe role sam z siebie jest już aktorem kompletnym, a moim zdaniem pan Grabowski jest w ścisłej czołówce wśród polskich aktorów :). Przepraszam za powtórzenia, ale pisałem na szybko i nie chciało mi się kombinować na siłę z synonimami :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones