Anna Dymna

Anna Dziadyk

8,0
24 430 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Anna Dymna

Kiedyś była bardzo piękna, ale grać niestety nigdy za bardzo nie umiała .Teraz niestety zestarzała się , zbrzydła i roztyła . Ale ja i tak ją bardzo lubię .

Nieprzekupny

aktorką była dobrą dla mnie ona zawsze będzie Anią Pawlaczką z nie ma mocnych i kochaj albo rzuć, albo hrabianką Klarysą w Janosiku, czy Marysią w Znachorze , chętnie to tych ról powracam. Ale jeśli chodzi o zestarzenie się to zestarzała się naturalnie.

kinomanka_13

rzeczywiście zestarzała się naturalnie,przez co nadal ma swój urok . Dla Ciebie aktorką jest dobrą,dla mnie słabą,każdy ma inny gust i widzi to inaczej . Ja najbardziej pamiętam ją z roli Barbary Radziwiłłówny w "Królowej Bonie",fajna i tragiczna postać .

Nieprzekupny

"Teraz niestety zestarzała się , zbrzydła i roztyła" Ma 61 lat, to czego oczekiwałeś? Ważne. ze jest dobrym czlowiekiem ;)

rodzyna132

nadal jest ładna.

kinomanka_13

No tak w sumie to masz racje. Ma "ciepla" buzie.

kinomanka_13

A hrabianka Barska w "Trędowatej"? Drugoplanowa rola, ale też przepiękna.

Pani Ania ma w oczach coś takiego ciepłego, jak - nie przymierzając - nasza ukochana Julie Andrews.

aleksandragosciniak00

Sztampowo zagrana rola wyniosłej arystokratki, jednowymiarowa postać, nic szczególnego. O wiele lepsza była w tym filmie Gabriela Kownacka jako Rita.

Nieprzekupny

kiedyś szkoły aktorskie kończyli aktorzy bardzo dobrzy lub wybitni, dzisiejsi to "gwiazdy", a co do p.Dymnej to ocena aktorstwa nie jest kwestią gustu, można ją lubić lub nie, ale warsztatowo potrafi zagrać wszystko

Nieprzekupny

Zwróćcie proszę uwagę na główną rolę P. Anny w filmie "Tylko strach". Mnie wydaje się, że wybitna.

AdL18

nie podobała mi się jej rola w tylko strach, poza rolą w nie ma mocnych,znachorze, trędowatej,Janosiku, dorzucam rolę Małgorzaty w mistrzu i Małgorzacie, i rolę Pani Hani w doręczycielu. Nie wyobrażam sobie innej aktorki która zagrałaby Małgorzatę.

Nieprzekupny

Co wy się ludkowie znacie na grze aktorskiej? Widzicie tylko nadwagę.

felicytas

Wspaniala,ciepla osoba i bardzo dobra aktorka .Pedagog PWST w Krakowie

krupastas

zgadzam się , szkoda że Pani Anna tak mało gra chciałabym ją zobaczyć na małym lub dużym ekranie, uwielbiam na nią patrzeć, bardziej wolę ją z okresu młodości. Chętnie oglądam filmy z okresu kiedy była młoda, ale filmy w których gra w okresie '90 lub po 2000 roku też są trochę fajne.

kinomanka_13

Teraz zagrala glowna role w Stara kobieta wysiaduje w Starym Teatrze w Krakowie.Malo gra w filach,skupia sie na pomocy charytatywnej i prowadzeniu fundacji "Mimo Wszystko".

Nieprzekupny

Jakby ustawić obok siebie kobiety urodzone w 1951 roku to podejrzewam że urodą Pani Annie mało która dorówna. A takich nieziemskich oczu nie będzie miała żadna.
A co do talentu aktorskiego to należy zdać sobie sprawę że najlepiej z punktu widzenia widza wyglądają role grane przez szarych, nijakich aktorów. Bo tylko wtedy można się skupić na granej postaci a nie wcielających się w nią aktorów. Pani Anna szara nie jest i nigdy nie była - zawsze przykuwała wzrok bardziej niż inni ale fakt że przez tyle lat powierzano jej tak wiele różnorodnych ról świadczy raczej o tym że słabą aktorką nie była

Nieprzekupny

To raczej nie kwestia jej umiejętności, a materiału jaki dostała do zagrania. Wydaje mi się, że te jej flagowe role z lat 70. trochę jej przeszkodziły w karierze filmowej. Z jednej strony dały jej popularność, a z drugiej tak identyfikowano ją z tymi postaciami, że nie dane jej było zagrać w młodości ciekawych ról w kinie. U większości znanych polskich reżyserów - z tego okresu, jej nie widzieliśmy, a miała wówczas wielkie role w teatrze, chociażby u Wajdy w "Nocy listopadowej".

Największą rolę w kinie zagrała dopiero po czterdziestce w "Tylko strach", gdzie stworzyła wspaniałą kreację, a wcześniej to chyba Barbara Radziwiłówna była jej najlepszą rolą filmową.

Patrząc na jej dorobek teatralny i role w teatrze TV, to mam wrażenie, że to niewykorzystana przez polskie kino, a przecież bardzo dobra, aktorka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones