Anna Massey

Anna Raymond Massey

7,0
655 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Anna Massey

Widziałam w latach 1984-1992 w TV. Jestem w 99% pewna, ze główną rolę ngrała
Anna Massey, Chyba, że była to jakaś bardzo podobna aktorka. Polski tytuł tego
filmu to "Elegancja".
Była to historia Angielki w średnim wieku, starej panny, która marzyła o awansie do
lepszego świata i o wielkiej miłości. Pracowała w fabryce, mieszkała w mieszkaniu,
wynajętym do spółki z młodą, zabawową znajomą z pracy. Swoją wiedzę o tym
lepszym świecie czerpała z pisemka pod tytułem Elegancja. Cały rok odkładała pieniądze na letni urlop we francuskim pensjonacie. W końcu udało jej się
przyjechać w takie miejsce. Zaraz na początku pobytu usiadła w hallu pełna nadziei
na zawarcie znajomości z kimś z wielkiego świata, niestety miała ze sobą ulubione
pisemko, które wzbudziło wesołość innych, dystyngowanych gości. Od tej chwili stała
się obiektem kpin i złośliwości. Zauważył to szef kuchni, gruby, owłosiony, rubaszny i
w mig zorientował się w sytuacji. Od tej chwili zaczął traktować ją jak kogoś
szczególnego. Przy każdym posiłku wysyłał do niej specjalnego kelnera (reszta gości
obsługiwała się sama) z pytaniem na co miałaby dziś apetyt lub z jakimś specjalnie
dla niej przygotowanym daniem.
Pewnego popołudnia gdy siedziała przy stoliku w ogrodzie hotelowym, posłał do niej
kelnera (chyba z kieliszkiem koniaku) a następnie stanął w pewnej odległości pod
drzewem i przyglądał się jej natarczywie dając znaki, żeby podeszła. Było gorąco,
był rozczochrany i spocony, nie miał na sobie koszuli, w pewnej chwili zaczął ocierać
się plecami o to drzewo (ewidentnie z powodu swędzenia pleców). Ona tylko zerkała
płochliwie. Na twarzy malował jej się strach, obrzydzenie ale i walka wewnętrzna. W
końcu wstała od stolika i poszła do niego.
Czy ktoś wie jaki jest oryginalny tytuł tego filmu, czy jest to któryś z wykazanych wyżej
(nie do wszystkich są opisy ale znów żaden tytuł nie pasuje do tej treści). Bedę
wdzięczna za odpowiedź.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones