Anne Dudley

Anne Jennifer Beckingham

7,3
587 ocen muzyki
powrót do forum osoby Anne Dudley

Ogladając film AMERICAN HISTORY X (Więzień Nienawiści) zwróciłam uwagę na wspaniałą muzykę... Pod koniec filmu, kiedy słyszymy Daniela cytującego Martin Luther Kinga i już jak pojawiają się napisy końcowe słyszmy wspaniały utwór, ale... No właśnie - podobny utwór był już kiedyś wykorzystany w innym filmie... Utwór nawet baaardzo podobny (momentami identyczny!)... Mówię o "Pain And Retribution" Graeme Revell'a (I). Utwór ten można usłyszeć w filmie (i na płycie z filmu) THE CROW (Kruk) z roku 1994. AMERICAN HISTORY X powstał 4 lata później, więc zastanawia mnie czy "przypadkiem" panna Anne Dudley nie pisała "swojego" utworu pod natchnieniem twórczości pana Graeme Revell'a (I)... Może się mylę, ale podobieństwo jest uderzające... Ciekawe...

Camomile

znalazłem utwór, o którym mówisz, przesłuchałem i muszę powiedzieć, że... widzę bardzo znikome podobieństwo. Właściwie poza wykorzystaniem chórków to żadne. Nie przesadzajmy z tym plagiatem. :) Soundtrack do American History X o wiele, wiele lepszy. Rewelacyjny wręcz. :)

qerten

Fakt. Soundtrack jest znakomity w "American History X". Mi się wydaję jednak ten jeden utwór jest w pewien sposób podobny :) Ale nie mówię o plagiacie :) A co do samej Anne Dudley - podziwiam ją za kolejny wspaniały soundtrack. Mówię o muzyce do TRISTAN + ISOLDE :) Rewelacja! Anne Dudley jest chyba w super formie, że tworzy takie cudeńka! MIODZIO! Gorąco polecam! I radzę się zapoznać również z jej innymi dokonaniami :] Ta Pani ma u mnie 10/10 :]

Camomile

Nie ma mowy o inspiracji Krukiem :)
Wystarzczy ze przesłucasz soundtrack z filmu Crying Game z 92 roku do którego ona tworzyła muzyke...która w bardzo zblizonej formie jest uzyta w AHX :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones