Anne Hathaway

Anne Jacqueline Hathaway

8,2
64 947 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Anne Hathaway

wiedzieliście że ma to samo imie i nazwisko co żona William Shakespeare ??

loVelyS91

A może ona jest żoną Williama Shakespeara? ;) Takie drugie wcielenie, reinkarnacja, te rzeczy...tylko razem z imieniem i nazwiskiem...

loVelyS91

tak wiedzialam ale nie skojarzylam poki nie przeczytalam. hmmm,ladna jest.

loVelyS91

A czy wiedzieliście, że William Szekspir najprawdopodobniej nie istniał.

Krzypur

William Szekspir istniał na prawdę, jednak są ludzie, którzy wierzą, że niekoniecznie jest on autorem dzieł podpisanych jego nazwiskiem, a zostały one stworzone przez inną osobę lub też kilka osób, a to nazwisko to tylko taki "pseudonim". Nie ma jednak na to wystarczających dowodów, a jedynie pogłoski. Dlatego myślę, że "najprawdopodobniej" to złe słowo. Jest to raczej mało prawdopodobne, ale jednak możliwe.

użytkownik usunięty
Krzypur

Brak mi słów aż na debilizm Twojej teorii.

W sztukach Szekspira znajduje się tak wiele odnośników do rozmaitych, wyrafinowanych dziedzin wiedzy (m.in. dwa tysiące odnośników muzycznych, cytaty z Talmudu, hebrajskie gry słowne), że jest niemalże pewne, że nie był w stanie zdobyć jej nawet dobrze wykształcony Anglik, a co dopiero ktoś, kto skończył ledwie gimnazjum. Już nie podążę tropem bardziej niż prawdopodobnych plagiatów, m.in. dzieł Christophera Marlowa.
Ale się zadąłeś, to moje zdanie było oczywistą prowokacją, a chodziło mi o - ni mniej, ni więcej - o to, że istnieje wiele przesłanek, by zaprzeczyć prostej matematyce: twórca = jego dzieło.

Krzypur

Jedną z teorii jest napisanie "dzieł Szekspira" przez Sir Francisa Bacona. Utwory zawierają wiele kodów i wskazówek, że tak było. Ale to teoria. Dziś ciężko udowodnić za lub przeciw, można tylko próbować (książki, publikacje naukowe).
Interesująca jest sama zagadka: jak ktoś raczej przeciętny napisał tak nieprzeciętne dzieła ;)

MajaAdamowicz

No właśnie. Znamy już podstawy innego "geniusza" - Einsteina, zerżnął od innych, coś dodał - notabene bezsensowną stałą kosmologiczną - i mamy objawienie.

loVelyS91

Anne Hathaway na angielsko-irlandzko-francusko-niemieckie korzenie.

Raze

Nieźle :P

Raze

Wow, takie mieszanki są świetne. Zazwyczaj tacy aktorzy mają wyjątkową urodę :)

Raze

No cóż, a ilu Amerykanów ma "amerykańskie" pochodzenie?...

Morska_Bryza

No kilku się znajdzie. Między innymi mój ulubieniec Will Sampson albo Wes Studi :)

Wiatrak99

To już coś ;)

Wiatrak99

... a także cała niemal obsada Apocalypto. ;)

loVelyS91

bynajmniej

loVelyS91

No cóż. U nas żydzi też sami sobie nadawali nazwiska. Oni tak lubią

loVelyS91

dzięki stary.
ta informacja zmieniła moje życie o 540 st C :)))

loVelyS91

To to nic, gdy dodamy do tego to, że jej mąż wygląda jak sobowtor... samego Shakespeare'a...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones