Atticus Ross

Atticus Matthew Cowper Ross

7,9
1 944 oceny muzyki
powrót do forum osoby Atticus Ross

Po obejrzeniu "Księgi ocalenia" ("Book of Eli") byłam zachwycona muzyką tego pana. Niestety trochę zawiodłam się podczas oglądania "Social Network", bo główny motyw jest w nim identyczny jak w "Księdze..." - myślałam, że kompozycje Ross'a są bardziej zróżnicowane.
Tak czy owak, to brzmienie jest genialne - ale jednak mógłby się bardziej wysilić i do różnych filmów, wymyślać różną muzykę (a nie korzystać z tego, co już wcześniej zrobił).

sarenka

Hmm nie oglądałam "Book of Eli", ale muzyka w "Social Network" była nieziemska!

Madziiucha

warto sprawdzić soundtrack do Book of Eli, jestem zaskoczony że gość zrobił muzykę dopiero do trzech filmów.

sarenka

Sarenko, posłuchaj sobie fragmentów z Zakochanego Nowego Jorku, do których tenże właśnie Pan skomponował fantastyczną muzykę, inną niż do Księgi. (To te fragmenty, w których opowiadana jest historia z Dreą de Matteo i Bradleyem Cooperem w rolach głównych). Niestety, ten soundtrack nie został jak dotąd wydany, więc posłuchać można go tylko w sieci, i do tego fragmentarycznie... :(((
Oto link:
http://www.youtube.com/watch?v=jjirWP5X6uw&feature=related

Sam film również wart obejrzenia, kawał dobrej roboty, a historia, o której piszę wyżej, wspaniale splata się z muzyką Atticusa!

sarenka

Atticus pracował przy ostatnich 4 albumach Nine Inch Nails. Polecam się z nimi zapoznać, jak i z całą dyskografią NIN. Szczególnie ambientowy album Ghosts - brzmi jak Book of Eli momentami.

sarenka

podpisuje sie pod tym, prędzej dałbym mu oscara za księge ocalenia niż social network.