Bette DavisI

Ruth Elizabeth Davis

9,0
5 072 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bette Davis

Mam pytanie do zagorzałych fanów Bette.. którą z biografii/autobiografii polecacie? Która książka/książki według was jest najlepsza i absolutnie "must -read" ? Będę wdzięczna za podpowiedź.

użytkownik usunięty
sylvia_fw

http://www.bookcity.pl/A1046388/Bette_Davies_More_Than_a_Woman/James_Spada

sylvia_fw

Widzę, że jesteś wielką fanką Bette, więc mam pytanie. Które filmy z nią polecasz (do tej pory widziałem tylko "Wszystko o Ewie" i BARDZO mi się podobał)?

xxxoliksxxx

@juliemarsden wielkie dzięki za pomoc!

@xxxoliksxxx jak o mnie chodzi to polecam: Mroczne zwycięstwo (kocham ten film! lol), Co się zdarzyło Baby Jane?, Mr Skeffington, Trzy kamelie (Now Voyager), Małe liski, List, Stara Panna i Jezebel. Niestety nie widziałam jeszcze wszystkich jej filmów. Też bardzo lubię "Wszystko o Ewie."

sylvia_fw

"Co się zdarzyło Baby Jane?" ostatnio leciało na TCM, ale przegapiłem :( a gra tam też Natalie Wood, którą darzę dużą sympatią ;)

xxxoliksxxx

Natallie Wood tam nie gra....

MrsDean

rzeczywiście, moje niedopatrzenie ;) to w innym filmie ;)

sylvia_fw

A czy w języku polskim jest dostępna jakaś biografia Bette Davis??

lena_777

Niestety nie :(

lena_777

Jest, jest. Bette Davis autorstwa C. Chandler.

sylvia_fw

Zdecydowanie biografię z ręki Charlotte Chandler ! Książka posiada dużo ciekawego tekstu i parę fotografii z podpisami :) Kupisz ją w matrasie czy empiku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones