Bogumił Kobiela

8,6
14 513 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bogumił Kobiela
re_

Zdecydowanie tak, duże podobieństwo fizyczne, podobny typ humoru, genialni aktorzy komediowi, którzy weszli na wyżyny grając traktujące siebe bardzo serio postaci znajdujące się przez zbyt wysokie mniemanie o sobie w komicznych sytuacjach ( Piszczyk i Clouseau), sprawdzili się jako nietypowe, zarysowane tragikomicznie postaci w dramatach (BK - Eroica, Popiół i diament, PS- Lolita) i jako bohaterowie sympatycznych komedii (BK- Człowiek z M3, PS- Przyjęcie, Co słychać koteczku). Obydwaj odeszli przedwcześnie, BK w wieku 38, PS 55 lat.

GG06

tak, a co powiesz o Dr Strangelove?

re_

Takiej roli nikt Kobieli czy komukolwiek w polskim kinie nie napisał.

GG06

tak, bo nie ma i nie było u nas reżysera takiej klasy jak Kubrick, ale myślę, że Kobiela stanąłby na wysokości zadania, gdyby mógł.. a na marginesie czy wiesz jak umarł Sellers?

re_

Na zawał serca, w pokoju hotelowym w Londynie. Chorował na serce od lat, już 16 lat wcześniej przeżył śmierć kliniczną.

re_

Myślę, ze wcale nie mieliśmy gorszych reżyserów, tylko warunki tworzenia

GG06

Bardzo trafne porównanie! Gratuluję.

GG06

Niestety, w kwiecie wieku się zawinęli

re_

Kurde, rzeczywiście! I mógłby Różowa panterę zagrać:)

użytkownik usunięty
re_

Bo ja wiem? Może i tak. Grali podobne role, mieli podobny typ humoru, chociaż Sellers to potrafił "wymienić sobie twarz", co niestety u Kobieli się nie zdarzało.

re_

Najbardziej fascynującym byłoby usłyszeć, jak porównałby ich chyba jedyny człowiek, który znał, a nawet był przyjacielem jednego i drugiego - Roman Polański.

GG06

a to ciekawe... szkoda, że nikt nie zadał takiego pytania Polańskiemu.

GG06

No to by było ciekawe!

re_

z szacunkiem dla indywidualności; sto procent racji ;)

re_

Jakby go ucharakteryzować to może być

Lucy_Bell

nie do końca chodzi o charakteryzację, a raczej o talent, moim zdaniem fantastyczny

re_

Coś wspólnego maja na pewno

re_

Absolutnie tak!!! A nawet powiedziałbym, że tak świetny, iż i o Sellersie można napisać: "Angielski Bogumił Kobiela".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones