Bogusław Linda

8,1
64 238 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bogusław Linda

Miał grać Bohuna.

użytkownik usunięty

MATKO, JAK DOBRZE, ŻE TO NIE ON GRAŁ BOHUNA! Byłoby nudno. Jednak wybrał dobrze, bo poświęcił się roli Jacka Soplicy, do której pasował moim zdaniem bardziej. Myślę, że nie zagrałby Bohuna tak dobrze jak Domogarov. Domogarov był idealny na Bohuna.

Na Bohuna był przede wszystkim za stary (szczerze mówiąc Saszka też) i dlatego się nie nadawał. Natomiast Robakiem był świetnym - co mnie zaskoczyło, bo miałem wątpliwości. Potwierdziło się, że grać nie zapomniał i aktorów to w Polsce mamy, tylko z repertuarem dla nich jest tak sobie.

użytkownik usunięty
jan_niezbedny0

Zgadzam się ze wszystkim, oprócz tego, że Saszka był za stary. Nie wiem :)))

O ile pamiętam w książce Bohun to był młody chłopak.

użytkownik usunięty
jan_niezbedny0

A to w filmie musi być tak samo jak w książce, tak? ; )

No, jak się robi ekranizację wypadałoby. Ale spokojnie, nie ma tragedii z tym Domogarowem :)

jeden i drugi pasował za to wiekiem do historycznego pierwowzoru tej postaci, taki kompromis między jedną wersją a drugą ;)

Tutaj tylko małe sprostowanie Boguś nie chciał zagrać w "Ogniem i mieczem" tylko Hoffman mu to proponował, a Linda opisuje to tak:

" Odmówiłem grania Bohuna w Ogniem i mieczem, bo scenariusz wydawał mi się plastikowy i komiksowy. Za to zaproponowałem reżyserowi zagranie nawet epizodu, byleby dokądś pojechać i pojeździć konno. Niestety reżyser się obraził i moja propozycja nie została przyjęta (śmiech)."

I chyba miał rację bo OiM poza wspominanym Domagarovem i może jeszcze Malajkatem było przeciętne. Do "Potopu" mu daleko :)

użytkownik usunięty
kaka8pl

No to trochę zaprzepaścił sobie szansę zagrania w naprawdę kultowym filmie. Ale tak sobie myślę, że na szczęście.

Wątpię, czy OiM można nazwać kultowym filmem. Raczej średnio się Hoffmanowi udał, choć i tak jest o niebo lepszy od fatalnej Bitwy warszawskiej.

użytkownik usunięty
jan_niezbedny0

Kwestia gustu. Ja uważam "Ogniem i mieczem" za film kultowy, dlatego go tak nazywam.

jan_niezbedny0

No nareszcie osoba która pisz e w 100% tak jak ja. Na str Hoffmana nie mogę wytłumaczyć gościowi, że OiM to film przeciętne a Bitwa warszawska to porażka.

kaka8pl

OiM jeszcze ujdzie jako serial, choć też drażni teatralność scen i nadużywanie podkładu muzycznego (to w ogóle jakaś plaga we współczesnym kinie tego typu - zwłaszcza polskim).
Ale najbardziej kuleją scenariusze.

użytkownik usunięty
jan_niezbedny0

Jak uważasz. Dla mnie to jedno z arcydzieł kinematografii polskiej :)

Czyli jak już było - kwestia gustu.

użytkownik usunięty
jan_niezbedny0

Dokładnie.

kaka8pl

PS. Ten koleś na stronie Hoffmana ma swoje racje, ale jego entuzjazmu nie podzielam. Natomiast muszę przyznać, że odnośnie trzeciego z wymienionych tam tytułów - "Stara baśń", to akurat ten film całkiem dobrze mi się ogląda (mowa o wersji serialowej).
Może dlatego, że ma coś, czego tamtym brakuje - tzw. klimat. Prócz tego jest trochę dobrych scen i dobrych ról (np. in plus zaskoczyła mnie Foremniak).

Linda wybrał Demony wojny a nie Ogniem i mieczem

użytkownik usunięty

Linda wybrał zagranie w filmie ,,Demony wojny według Goi'' a nie w filmie ,,Pan Tadeusz'', w której zagrał dopiero w 1999 roku w kwietniu, a ,,Demony wojny według Goi'' były kręcone w 1998 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones