Bogusław Linda

8,1
64 238 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bogusław Linda

i na tym kończy się ich filmowa wiedza o tym aktorze, proponuję zobaczyć filmy wcześniejsze, przed ukształtowaniem się jego wizerunku twardziela lub po prostu przeczące temu głupiemu stereotypowi, np. "Kobieta samotna", "Tato". Linda potrafi być naprawdę dobrym aktorem, a i lubię go też za to, jaki jest prywatnie, tj. nie przejmuje się, że tak powiem, pierdołami.

Fatal1ty

zgadzam się. Im więcej filmów z nim oglądam, tym bardziej doceniam jego grę aktorską. Jeden z niewielu prawdziwych aktorów w tym kraju.

Fatal1ty

ja ogladała połowę jego filmow i nadal jestem jego fanka ale najgorszym jego filmem był zabić sekala

gwiazdeczka127

Jak to najgorszym? Pewnie dlatego, że nienawidzisz go w tym filmie za taką rolę, choć gra ją znakomicie...

gwiazdeczka127

moim zdaniem zagrał tam rewelacyjnie. To jedna z jego lepszych ról. Ale to akurat moje zdanie.

Fatal1ty

Racja świetny aktor.Szkoda tylko że tak rzadko ostatnimi czasy grywa we filmach

smuga01

W tym wieku i z jego pozycją już się nie musi zabijać o role. Zresztą chyba nawet nie chce.

Fatal1ty

Kolo który ma twarz skurvysyna nie musi grać skurvysyna. A chodzi o to żeby on grał, bo curva jest aktorem a aktor jest do grania tak jak dupa do srania. Nie ważne czy to Kobieta samotna Matka królów czy Człowiek z marmuru- ten kolo gra wszedzie tak samo. Wyczuwasz to?

chwilozof

podobno gra siebie :)

Fatal1ty

+ rola w doskonałym filmie Kieślowskiego "Przypadek".

obleh

Chciałam to napisać właśnie.

Fatal1ty

Gimbaza się wypowiada hue hue hue
Na Krollu i Psach to ja się wychowałem

Fatal1ty

Nawet jeśli wizerunek twardziela, to bardzo dobry :-)

Fatal1ty

Nie do końca. Quo vadis i Pan Tadeusz to filmy, w których możemy w pełnej krasie docenić kunszt aktorski Lindy

peki14

Bardzo lubie pana Linde, ale chyba wiem co moze sprawiac wrazenie, ze gra wszedzie tak samo. Ma bardzo charakterystyczna maniere w glosie, sposob mowienia zauwazalny nie tylko w filmach, ale i wywiadach. Maniera wręcz teatralna.

Fatal1ty


https://www.youtube.com/watch?v=FCo7Wn7Gz6M

Nigdy nie będzie takiego lata
Nigdy nie będzie takiego lata
Nigdy policja nie będzie taka uprzejma
Nigdy straż pożarna nie będzie tak szybka i sprawna
Nigdy nie będzie takiego lata

Nigdy papieros nie będzie tak smaczny
A wódka taka zimna i pożywna
Nigdy nie będzie tak ślicznych dziewcząt
Nigdy nie będzie tak pysznych ciastek
Reprezentacja naszego kraju nie będzie miała takich wyników
Już nigdy, nigdy nie będzie takich wędlin, takiej coca coli
Takiej musztardy i takiego mleka
Nigdy nie będzie takiego lata
Nigdy nie będzie takiego lata

Słońce nie będzie nigdy już tak cudnie wschodzić i zachodzić
Księżyc nie będzie tak pięknie wisiał
Nigdy nie będzie takiej telewizji
Takich kolorowych gazet
Nigdy nie będziesz dla mnie miła taka
Nigdy ksiądz nie będzie mówił tak mądrych kazań
Nigdy organista tak pięknie nie zagra
Nigdy Bóg nie będzie tak blisko
Tak czuły i dobry jak teraz


Nad horyzontem błyska się i słychać szczęk żelaza
Nigdy nie będzie takiego lata

użytkownik usunięty
Fatal1ty

Tu masz rację - Linda to świetny, wszechstronny aktor i polecam obejrzec choćby Jańcio Wodnika - zupełnie inna rola, niż te bardziej znane (Kroll, Psy, Reich)

Fatal1ty

Masz rację ;-) -Wczoraj oglądałem go w "Magnacie"... kradł niemal cały show pomimo iż Nowicki, Bińczycki czy Trela nie byli gorsi :-) Charyzma i w ogóle. Szkoda że po "Psach" został tak zaszufladkowany ale dzięki rolom w "Tato" i "Powidoki" pokazuje też że jest wszechstronny. Miałem przyjemność go kiedyś spotkać. Miły, szczery i inteligentny facet nie zadzierający nosa :-). Nie dziwie się że niektóre kobiety się w nim do dziś kochają ;-).

Fatal1ty

Sam chciałem zacząć taki temat, a tu masz ci los. Ubiegłeś mnie!
Przykre, że Bogusia Lindę wszyscy kojarzą z Psem, Krollem i Zabić Sekala. Niewielu zna Przypadek czy Punkt Widzenia czy nawet Crimena.
Dla mnie Linda był rewelacyjny w kinie moralnego niepokoju. Cudowny aktor dramatyczny, co pokazał w Tacie - wtedy zagrał w swoim najlepszym stylu jak za dawnych lat 70-tych i 80-tych
W kinie akcji i sensacji jest dobry, ale to jak śpiew Pavarottiego na wiejskim festynie - nikt nie rozumie i nikt nie doceni.

Fatal1ty

Ja znam go jeszcze z filmów Kieślowskiego, a także z "Pana Tadeusza" Wajdy. I chyba nawet "Przypadek" widziałem wcześniej niż którykolwiek z filmów Pasikowskiego.

Fatal1ty

Pełna zgoda. Świetny w Kobiecie samotnej, Matce Królów i Przypadku.

Fatal1ty

zadufany w sobie beszczelny kurdupel jako aktor nie orzedstawia sobą nic

Fatal1ty

"Zabij mnie glino" - rewelacyjny film i rola Lindy.

Fatal1ty

Fajnie też wypadł w serialu "Prawo miasta"

Fatal1ty

jesli ktos sie mocno interesuje kinem to jest dla niego raczej oczywiste, ze Linda to aktor bardziej dramatyczny niz aktor kina sensacyjnego. Np widac to w niepotrzebnej kontynuacji PSY 3 kiedy Linda wychodzi z pudla i w barze jakis obecny gangus go wysmiewa i rzuca mu 100zl czy tam jakis banknot to Linda robi taka smutna mine, na jego twarzy pojawia sie jakis zal przemijania i w tej scenie widac jakby to nie byl film tylko to dzialo sie na prawde.

Fatal1ty

Powidoki polecam ostatni film Wajdy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones