Bronisław Pawlik

8,2
29 317 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bronisław Pawlik

już cytatu: "teraz kochane dzieci pocałujcie wujka Bronka w dupę"
który utrwalił się w społeczeństwie jako: "a teraz kochane dzieci pocałujcie misia w dupę! wójek idzie na wódkę" :)

afrysia

A to przypadkiem nie był Jan Kobuszewski..?

chriss1974

właha, roztrzygnijcie kto to powiedział, bo wersji kilka rzem słyszał i sam już nie wiem kto...

Mateusz_Glowacki

Ja słyszałem, że to był Jan(?) Suzin, prezenter zapowiadający dobranockę...

afrysia

Po przeprowadzeniu wywiadu terenowego z osobami, które pamiętają kultową wieczorynkę "Miś z okienka" jestem pewien że to Stanisław Wyszyński. A biednego misia potem zdjęto z anteny...
Bronisław Pawlik, mimo ze na to nie wyglądał, także potrafił podobno nabluzgać i był z niego całkiem niezły numer. Ale ośmielę się zaznaczyć, że przy tym wielki aktor.
Pozdrawiam wszystkie misie!

Woyciesz

Misia nie zdjęto z anteny , a Pawlika wywalono. Prowadził to potem mało znany aktor.

afrysia

Zabijcie mnie ale ja byłem przekonany ze to zdanie wypowiedział Jan Kociniak

darba

To jest bigos, nie temat. Cóż pisanie bzdur nie boli (a powinno).

Takich aktorów jak Bronisław Pawlik już nie ma. Z drugiej strony wielcy aktorzy tylko marnowaliby się w filmach i telenowelach, które obecnie powstają.

darba

W książce "Dziennik telewizyjny - grzechy i grzeszki", autor wyjaśnia, że Bronisław Pawlik, narrator "Misia z okienka" (dobranocka dla dzieci w latach 60-tych) popełnił gafę na antenie: "(...) bajka kończyła się zawsze tak samo, miś wołał "Doobraaanooc", a realizator wyłączał mikrofon. Zdarzyło się, że pan Bronisław zażartował: "A teraz, drogie dzieci, pocałujcie mnie w dupę", a na jego nieszczęście realizator zapomniał o swojej powinności."

osteo

a ja slyszalam ze to byl Czeslaw Czechowicz

jago18

E pardom co do poprzedniego wpisu poprawka Mirosław Czechowicz...

jago18

to może jeszcze jedna poprawka, może Mieczysław?...

Winston_Wolf

no w ostateczności możne być ale to już ostatnia poprawka



Mieczysław

jago18

Czesław, a może Mirosław, a może Mieczysław...najzabawniej jest, kiedy tępaki nie mające zielonego pojęcia o czym piszą, na siłę mnożą posty, żeby tylko zaistnieć w sieci i "zaimponować wiedzą" (czyli ośmieszyć się swoją głupotą). Odnosi się to w zasadzie do wszystkich produkujących się w tym wątku-każdy wyskakuje ze swoją oryginalną wersją, tylko nie bardzo wiadomo po co.

pilarp

No to mam dla ciebie przykra wiadomość bo ty tez sie produkujesz na tym wątku:) POZDRAWIAM:/

afrysia

Od ludzi pamiętających to zdarzenie (ja byłem wówczas trochę za mały) słyszałem, że autorem kultowego zdanka był nie Bronisław Pawlik, tylko prowadzący po nim program aktor nazwiskiem Duriasz. Osoby te jednakże nie zapamiętały dokładnie, który z to Duriaszów (Duryaszów); Józef czy Wojciech. W sieci zdania są podzielone, a sam autor zapewne nie jest skłony się tym chwalić.

amsonia

Wyjaśnione jest to dokładnie w książce, pod tytułem "Dziennik telewizyjny - grzechy i grzeszki". Powodem tego całego zamieszania był Bronisław Pawlik.

afrysia

A pewnikiem był to Cezary Malajkat, brat Pitta.

thebeard

Chyba jednak "urwis" Czechowicz

mihura

Miś z okienka to Czechowicz, co tu za bzdury wypisujecie, jak można mylić Czechowicza i Pawlika? Totalna ignorancja.

bapoza

Czechowicz to Mis Uszatek. Pawlik to Mis z okienka, czy jak mu tam. Pierwszy tytul to moje dziecinstwo, ten drugi to dobranocka moich rodzicow. Ktos tu wyraznie myli misie ;-)

afrysia

To powiedział Mieczysław Czechowicz!

afrysia

http://babilas.blogspot.com/2009/02/jak-to-z-misiem-byo.html

afrysia

Stanisław Wyszyński, mniej znany aktor, ojciec miał 5 lat, gdy to leciało w 1965.

afrysia

Do Wszystkich: Przestańcie wypaczać historię... Oczywiście był to Bronisław Pawlik. Na 200 % ! Zdjęto go potem z anteny a w jego miejsce wszedł Wyszyński. A Mieczysław Czechowicz nie miał nic wspólnego z Misiem z okienka! Czechowicz podkładał głos Misiowi Uszatkowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones