Charles Milles Maddox

data urodzenia: 12 listopada 1934
data śmierci: 19 listopada 2017
miejsce urodzenia:Cincinnati, Ohio, USA
wzrost:157 cm
stan cywilny:trzykrotnie żonaty 1. Rosalie Jean Willis (17.01.1955 - 1957, rozwód), syn Charles Milles Jr.; 2. Candy "Leona" Stevens (1959 - 1963, rozwód), syn Charles Luther; 3. Mary Brunner (od 1967), syn Valentine Michael (ur. 15.04.1968)
Charles Manson

Charles Milles Manson urodził się 12 listopada 1934 r. w Cincinnati w stanie Ohio. Jego matka była alkoholiczką, biologicznego ojca prawdopodobnie nigdy nie poznał. Przyjął nazwisko męża matki, za którego wyszła krótko po jego narodzinach. Według jednego z członków rodziny sprzedała syna pewnego dnia za kufel piwa bezdzietnej kelnerce. Po paru dniach dziecko zostało jej odebrane przez wuja. Kiedy matka została skazana na 5 lat więzienia za napad z bronią w ręku, młody Manson trafił pod opiekę wujostwa. Po powrocie żyła przez jakiś czas z dzieckiem, lecz szybko zaczęła się starać o umieszczenie go w rodzinie zastępczej. Sąd zadecydował o wysłaniu go do szkoły z internatem dla chłopców, z której ten po 10 miesiącach uciekł do matki, ta jednak go odrzuciła. Od tego momentu zaczęły się jego kłopoty z prawem, większą część życia przebywał w poprawczakach, później więzieniach za różne przestępstwa: kradzieże, wyłudzenia, stręczycielstwo. W latach 60., w przerwie pomiędzy odbywaniem kar w zakładach zamkniętych, Manson założył tzw. rodzinę, której był guru. W 1969 roku namówił kilku członków sekty do popełnienia serii okrutnych morderstw, które wstrząsnęły Stanami Zjednoczonymi. Wśród ofiar była między innymi ówczesna żona Romana Polańskiego - Sharon Tate (była w 8 miesiącu ciąży) oraz polski producent filmowy Wojciech Frykowski. Po głośnym procesie Manson wraz z członkami sekty odpowiedzialnymi za zabójstwa zostali skazani na karę śmierci, którą zmieniono na dożywocie po zmianie prawa stanowego. Po dziś dzień przebywa w więzieniu w stanie Kalifornia, a jego postać nie przestaje fascynować. Wśród artystów, którzy zainspirowali się Charlesem Mansonem, jednym z najlepiej znanych jest Marilyn Manson.

filmografia

sortuj wg:

pokaż:

moja aktywność:

gościnnie
zwiń
1996 7,7
E! True Hollywood Story(1996)
(serial TV 1996 - )
  • (on sam)
aktor
rozwiń
scenarzysta
rozwiń
archiwalne
rozwiń
we własnej osobie
rozwiń
  • Jest autorem dwóch piosenek, które zostały nagrane przez innych wykonawców. Są to: "Never Learn Not to Love" zespołu The Beach Boys oraz "Look At Your Game, Girl" grupy Guns N' Roses.
  • Został oskarżony o 2 morderstwa, sam twierdzi że popełnił ich 35.
  • Anthony Hopkins wcielając się w postać Hannibala Lectera podczas filmowych dialogów nie mrugał oczami. Naśladował w ten sposób Mansona.
  • Brian Hugh Warner, znany bardziej jako Marilyn Manson, wziął część swojego pseudonimu od jego nazwiska.

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o