Clint Eastwood

Clinton Eastwood Jr.

8,9
73 670 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Clint Eastwood

Zauważyliście pewną tendencję? Ci aktorzy starej daty jak Clint czy nieżyjący już Wayne, Fonda, Stewart itp. Oni zawsze mieli pewną kasę której brakuje dzisiejszym aktorom. I przede wszystkim wiedzieli kiedy się wycofać i robili to w rewelacyjnym stylu. Jak już byli starzy i niedomagali to nakręci ostatni film genialny na ogół. Tak ja Wayne "Rewolwerowca" i albo się wycofywali albo przerzucili się na reżyserię czy pisanie scenariuszy i w ten sposób przyczynili się do powstania jeszcze kilku wybitnych dzieł. Dzisiaj w kinie tego mi bardzo brakuje. Tej pewnej klasy którą miało stare kino

frycek49

Teraz wystarczy ładnie wyglądać, by być "aktorem". To szczególnie widać w naszym kraju niestety... Jakiś czas temu była taka reklama z Joanną Wanną vel Brodzikiem, w której mówi "piękne włosy są najważniejsze w zawodzie aktorki" - reklama reklamą, ale tak właśnie teraz jest... Myślę, że kurduple typu Dustin Hoffman, De Niro, Pacino, Spencer Tracy nie daliby rady w dzisiejszych czasach, chyba, że w filmach niszowych. Żartuję sobie, nie chcę uogólniać oczywiście ;) Zmieniła się publiczność, zmieniły się wymagania, cóż poradzić? Wydaje mi się, że dzisiejsi odbiorcy są jacyś tacy niecierpliwi, film ponad 2-godzinny staje się dłuuuuuuuuuugim filmem, nie do pomyślenia jest oglądać "Dawno temu w Ameryce" tak na raz... Brak umiejętności kontemplacji SZTUKI u widzów powoduje powstawanie produktów aktoropodobnych, którzy wychodzą z założenia: po co się starać, po co pracować nad sobą, nad swoim warsztatem, po co się rozwijać jeśli i tak nikt tego nie doceni? Wystarczy mieć ładne włosy, zęby, cziłałę i kącik kulinarny w kolorowej gazecie i już delikwent jest AKTOREM. Reszta jest bez znaczenia, nawet sens stricte zawodu aktorskiego, czyli GRA. Nawet to, że akcentuje pierwszą sylabę i sepleni. Smutne, ale prawdziwe... I tacy "aktorzy" którzy nie potrafią grać, nie wiedzą co zrobić, gdy pierwszy siwy włos na skroni się pojawi, a w tzw międzyczasie nowy piękniś wyskoczy ;) Nie ma artystów, są rzemieślnicy, marni na dodatek... Na szczęście są wyjątki. I tym optymistycznym akcentem pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones