Dakota Fanning

Hannah Dakota Fanning

8,0
25 099 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Dakota Fanning

Tylko w Ameryce jest to możliwe, zupełnie jakby nazwano kogoś w UK: Scotland Jones, albo Ireland Harris. A w Polsce: Mazur Kowalski lub Dolnośląsk Rosiński.

użytkownik usunięty
bornstubborn

u nich jest to normalne. w Polsce jest takie "ograniczenie", a w USA to żaden problem. ogarnij trochę pupę, bo oburza cię coś, co W POLSCE jest niespotykane, a w Ameryce, czyli tam gdzie się takie imiona nadaje, normalne.

Zdaję sobie z tego sprawę, ale imię człowieka z samej nazwy powinno wg. mnie mieścić się w pewnym kanonie. Dla mnie imiona w stylu Dakota lub Candy kojarzą się z przedmiotami/rzeczami, a nie ludźmi. W Ameryce najwyraźniej mniej się przykłada do tego wagi, mi to na przykład się nie podoba.

użytkownik usunięty
bornstubborn

gdybyś mieszkała w Ameryce, byłoby ci wszystko jedno.

gdyby, gdyby

bornstubborn

Hej a u nas np.: Jagoda, Róża ---> to też owoc/roślina... O tym nie pomyślałeś, hę?
Pozdrawiam.

Melka124

Trafny argument:) Ale wydaje mi się, że tak czy siak imię "Róża" itd jest popularnym imieniem na całym świecie. Natomiast województwa wciąż nie należą do międzynarodowej bazy imion.
Pozdrawiam!

bornstubborn

Zgadzam się, ale jakbyśmy chcieli poszukać tak dogłębniej myślę, że coś by się jeszcze odmiennego znalazło ;).
Pozdrowienia ;).

Melka124

Wiem, że dyskusję dawno zakończyliście, ale tak jeszcze od siebie dodam imiona: Nadzieja, Lew, Hiacynta.

bornstubborn

Tradycyjne polskie imiona: Bożywoj, Gniewosław, Bogusław, Radosław, Wojciech, Miłosz.. To wszystko są imiona o konkretnych znaczeniach, tak jak inne imiona zapożyczone np z hebrajskiego czy łaciny, wiele nazw miejscowości pochodzi od nazwisk/imion szlachciców i w drugą stronę, więc nie jest tak, że nie ma w Polsce takich "tradycji". Stan Dakota bierze nazwę od plemienia Indian, a w ich języku ma to już znaczenie, bodajże "przyjaciele", więc jaki problem żeby obywatel państwa, którego rdzennymi mieszkańcami są Indianie, nie mógł nadać takiego właśnie imienia. To, że urzędnicy w Polsce decydują o puli imion możliwych do nadania jest imo jednym z biurokratycznych idiotyzmów.

MryMry

Dokładnie, Dakota to w oryginale nazwa plemienia indian. Dla porównania przyjrzyjmy się polskiemu imieniu Lech.

użytkownik usunięty
bornstubborn

A teraz porównaj sobie ile obywateli ma USA a ile Polska, to zwyczajnie zmniejsza powtarzalność imion z popularnymi nazwiskami(przynajmniej w pewnym stopniu).

dokładnie gdyby polska miala tylu mieszkancow co usa to np w szkole w podstawowce w klasie byłyby same ksie, wojtki, tomki ...

BloodyMaja

u mnie i tak jest 5 karolin i 3 pauliny :)

doliwaq

hahaha dobre (:

bornstubborn

To jest genialne. Ja mogłabym mieć na imię Nadzieja. A Dakota to cudowne imię.

Hmm_Ciastko

ja miałam właśnie brać na bierzmowanie imię Nadzieja, a kolega chciał imię Monitor (istnieje taki święty), no ale nie wyszło przez księdza...

RockVampire13

Ja wzięłam Aurelia. U nas pozwalali brać oryginalne imiona typu Balbina, Blanka, Anastazja itp. Nawet nie patrzyli, jakie wcześniej wybraliśmy.

Hmm_Ciastko

ja w końcu zmuszona byłam do wzięcia klasycznego (?) imienia jakim było Kamila, bowiem nie dałam się wrobić w żadną Marię itp. ;)

RockVampire13

Trzeba było wziąć na patronkę św. Ia, były aż dwie święte o tym imieniu: http://www.catholic.org/saints/saint.php?saint_id=1068 i http://en.wikipedia.org/wiki/Ia_of_Cornwall

bornstubborn

Albo Baby to fajne imię

bornstubborn

właściwie w Polsce też można by nadać dziewczynce imię Dakota, bo kobiece imiona mają przepis - ostatnia litera "a".

dags89

"kobiece imiona mają przepis- ostatnia litera a "- też tak myślałam, póki nie poznałam dziewczynki o imieniu Jennifer
dzisiaj chyba nie obowiązują żadne przepisy w tej kwestii...

perfekcjonistka

ten przepis dalej obowiązuje, ale jesli urzędnik/urzędniczka wykaże się dobrą wolą to może dopuścić wyjątki jak np:Jennifer czy Inez, ale zdarza sie to rzadko i w przypadkach imion raczej powszechnie znanych za granicą

dags89

Kolega ma na drugie Onezyfor. Jakby co to z Biblii - z listu do Tymoteusza. Ale jego rodzice musieli się też nieźle naprosić urzędniczke.. Teraz chyba nie zwraca się na to uwagi. No chyba że w skrajnych przypadkach kiedy ktoś chce dać dziecku na imię Adolf aldo Judasz. Mój dziadek miał śmiesznie na imię. Zawsze się śmieje że miał na imię Alfons i miał 5 córek...

mrtmv1849

hahaha ((:

mrtmv1849

ONEZYFOR??? Hahaha! Jak jakis przyrząd do przenoszenia energii elektrycznej albo nakładka na pilarkę spalinową!:D

tsch

2 List do Tymoteusza 1;16. Znaczenie imienia - "przynoszący pożytek"

mrtmv1849

Nie wątpię, nie wątpię! Chodzi mi o samo brzmienie! :)

dags89

Ja dzisiaj poznałam Damaris - też nie z "a" na końcu.

dags89

Salome, Rut, Miriam, albo popularniejsze w Polsce- Noemi (a to tylko biblijne). Jest ich od metra

bornstubborn

Moja znajoma ma na imię Jessica.

bornstubborn

W Ameryce jest to na porządku dziennym, tam można nazwać swoje dziecko właściwie jak się chce. Ja uważam, że Dakota jest naprawdę bardzo ładnym imieniem i jest dosyć popularne w USA. Mogą być też Daisy-stokrotka, Hope-nadzieja, Autumn-jesień, Brooklyn - dzielcina w Nowym Jorku, Arizona - kolejny stan w USA(tak na imię ma jedna z bohaterek Chirurgów;p), London, Paris - wiadomo, Grace-wdzięk, Destiny-przeznaczenie, Primrose-pierwiosnek, Sky-niebo... Można tak wymieniać bez końca.

MryMry świetnie wyjaśniła, że przecież w Polsce imiona też nie biorą się znikąd. Po prostu uszanuj czyjąś tradycję.

weramg

Alabama też ładne.

bornstubborn

Intrygujący pomysł. Imiona znane i powszechne są po prosty zwykłe, znane są ich znaczenia, jeśli ktoś interesuje się takimi rzeczami. Imię pochodzące od nazwy stanu czy plemienia Indiańskiego to fascynujący pomysł, tak wiele się za nim kryje.

bornstubborn

ale w UK tez spotkalam sie z imieniem Dakota (i to meskim)

bornstubborn

Jesteś 100 lat za murzynami

bornstubborn

Kiedyś mnie ktoś oświecił że imiona i nazwiska anglojęzyczne nie stanowią wprost tego znaczenia jak u nas np. Rose czy sausage :-)

bornstubborn

Magdalena- z Magdali (taki przykład)

lillith96

Warszawa i Rzeszów Kowalscy :D

KUBATRIX

Zanim założycie temat to sprawdźcie, czy Dakota to jej pierwsze imię, bo nim nie jest. Ona nazywa się Hannah Dakota Fanning, a Hanka to już normalne imię. Dziękuję, dobranoc :)

karmenion

Słynne imię jak Hannah Montana :)

KUBATRIX

Hannah Montana to tylko pseudonim. Do jej imienia powinniście się przyczepić, bo kto normalny nazywa dziecko Destiny Hope Cyrus?

bornstubborn

A ja marzę,żeby córce dać na imię Pomorze! Pomorze Czarnecka!!! <3

bornstubborn

Czy Twoje życie stało się jakkolwiek gorsze z powodu, że w USA są takie dziwne imiona? Jeżeli tak to zazdroszczę Ci tak błahych problemów, może przestań o nich myśleć i ciesz się, że nie masz większych. Jeżeli nie, to pomyśl raczej co tak naprawdę czyni Twoje życie gorszym i na walce z tym skup swoją uwagę. ;) Rada ta jest wartościowa, dla każdego kto chce być w życiu szczęśliwy. :)

bornstubborn

Mnie natomiast śmieszy i dziwi, że w Ameryce zdrobnieniem od imienia Richard jest Dick. :D

dirt16

to tak jak by sie smiac z Waclawa, tak zwanego Wacka! hehe

dirt16

:D

dirt16

Serio? Przecież Richard i Dick to nawet nie sa podobne do siebie :o

pati1109

Tak samo jak Aleksandra i Ola , też brak jakiegoś podobieństwa , albo Joanna i Asia też tak trochę od czapy xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones