Daniel Day-Lewis

Daniel Michael Blake Day-Lewis

8,9
28 526 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Day-Lewis

Dlaczego nie ma on miejsca w rankingu ? Że niby jest gorszy od Channinga Tatuma czy Daniela Radcliffe'a ? Według mnie powinien być w dziesiątce .

SlasherManiak

Nie chodzi tu raczej o oceny (średnia u DDL wynosi 9), tylko to kwestia zbyt małej liczby głosów. Tatum i Radcliffe mają swe miejsce w rankingu, bo grają w popularnych filmach i ludzie częściej oceniają ich role, gdyby tacy aktorzy jak właśnie DDL, Fonda, Bogart, Gable, Brando mieli wystarczającą ilość głosów, to ranking układałby się zupełnie inaczej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
spycialec

Nie ma czegoś takiego jak gust lepszy, czy gorszy. Każdy ogląda to, co lubi, ocenia na tyle, na ile mu się podoba.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
spycialec

To co monarchia i Janusz na króla?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
spycialec

ale ilosc glosow oddanych na film w ktorym aktor wystepuje ma znaczenie, jesli aktor ma malo filmow to ma malo glosow. proste?

spycialec

Generalizujesz. Wszystko też zależy od gatunku - przykładowo taki Radcliffe może się świetnie sprawdzać w takim HP czy filmie tego gatunku, stąd wysoka ocena. Dobra ocena dla popularnego aktora nie świadczy o braku znajomości kina. Zatrważająca część naszego społeczeństwa niestety tak ma, nie przykłada żadnej wagi do tego co ogląda, jednak generalizowanie mnie boli.

SlasherManiak

Już widzę w czym problem. Aktor powinien mieć minimum 2500 głosów (tyle DDL ma), ale jego 10 ról powinno mieć co najmniej 100 głosów. Tylko 7 ról Day-Lewisa osiąga to minimum. Ale nawet gdyby się zaliczał do rankingu, to wg podanego tam wzoru miałby gdzieś 25 miejsce, co jest kpiną.

abc2343

A czy "najlepszy aktor ever <3 utalentowany przystojny R.I.P Paul Walker miał 10 ról ? Bo on jest w rankingu .

SlasherManiak

Sprawdziłam i miał 10 ról ocenionych powyżej 100 głosów, a nawet pewnie więcej by się znalazło. Ale co ty się czepiasz, taki wybitny aktor, gdyby nie umarł, to by pewnie w Oscarach DDL prześcignął, w ogóle to na pierwsze miejsce od razu go wrzucić. Rola z "Mojej lewej stopy" to nic przy genialnej kreacji z "Szybcy i wściekli"! :D

abc2343

Ja nie czuję się godzien wymawiać jego imię w innej pozycji niż na kolanach . W końcu oceny świadczą o wszystkim .

SlasherManiak

Imienia*

SlasherManiak

A ja myślę (abstrahując od Paula Walker'a), że to jest też częściowo kwestia tego, że nie zagrał w zbyt wielu filmach niestety, (ale jak już gra- robi to pierwszorzędnie). Dodatkowo od paru lat nie zagrał w żadnym filmie, a to jest tak, że jak się aktora nie widzi, to się go zwyczajnie nie pamięta, a szkoda, że nie gra więcej, bo miałby pewnie więcej nagród na koncie.

SlasherManiak

Powinni usunąć ten ranking już, nie byłoby problem, toż to szlak trafia jak się widzi kto w pierwszej czy nawet drugiej dziesiątce siedzi (P.Walker, H.Ledger, I.Mckellen i wiele innych)
Niech recenzenci zrobią własny, albo w ogóle niech nie ma.

dobryfilmowiec

Paul Walker? Bo zginął w wypadku?

SlasherManiak

serio - aż tak was to zajmuje?

SlasherManiak

Powinien być nawet w piątce

marcinmrozowski

powienien byc pierwszy :) jest pierwszy teraz i zawsze i na wieki wieków :)

DurgaRE

Możliwe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones