Daniel Załuski

7,1
53 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Załuski

Nie rozumiem tego lektora. Kiedyś przedstawiał się jako Daniel Załęcki a od kilku lat przedstawia się jako Daniel Załuski. Dlaczego? A może to pseudonim a tak naprawdę nosi inne nazwisko?

Axel

Ten lektor ma tak beznadziejny głos że mogłeś się zwyczajnie przesłyszeć. Mam z nim jeden film który chciałem przed chwilą obejrzeć ale jak usłyszałem jego głos to się zastanawiałem czy szukać wersji z innym lektorem czy jakoś przeboleć.
Albo zwyczajnie pomyliło ci się z Dorotą Załęską. Tą od dialogów. Podobne nazwiska.

rpd0

Nie przesłyszałem się. Wyraźnie kiedyś mówił Załęcki a teraz Załuski. Można to sprawdzić w nagraniach z lat 90 i tych współczesnych.

Axel

dokładnie. Właśnie dlatego wszedłem na filmweb żeby zobaczyć o co chodzi. Oglądałem film i byłem pewny że lektorem jest Daniel Załuski a na końcu przedstawił się jako Załęcki.

Nie jest to jedyny taki przypadek, np. Tomasz Kozłowicz przedstawia się jako Jan Czernielewski, Paweł Bukrewicz jako Andrzej Leszczyński, Maciej Szklarz jako Maciej Ziółkowski

lesiu234

Akurat w przypadku Pawła Bukrewicza i Andrzeja Leszczyńskiego błędnie napisałeś, ponieważ są to dwie różne osoby i ich głos też się różni. Reszta się zgadza.

lesiu234

Witam. Nie wiem, czy Daniel Załuski przedstawiał się kiedyś jako Załęcki, ale - po pierwsze - nie Bukrewicz, tylko Buklewicz, a - po drugie - Paweł Buklewicz nigdy nie przedstawiał się jako Andrzej Leszczeński. To dwaj rożni lektorzy. Nadmienię, że Paweł Buklewicz jest znany jako spiker z Teleexpresu (ten rudy redaktor), a poza tym ani on, ani Andrzej Leszczyński nie przedstawiali się nigdy inaczej, jak tylko swoimi nazwiskami. Pozdrawiam. :-)

Witus1991

Kwestię Leszczyńskiego i Bukrewicza (tak, Bukrewicza: http://www.filmweb.pl/person/Pawe%C5%82+Bukrewicz-841086) już wyjaśnił bozo777. A Załuski na pewno przedstawiał się też jako Załęcki, głos jest identyczny, nie da się go pomylić z nikim innym.

lesiu234

Ja słyszałam, że Daniel Załuski często używa też nazwiska Załęcki. Dlaczego tak jest, nie wiem, ale wiem, że to jedna i ta sama osoba.

Axel

Zgadza się. Na starszych nagraniach ze stacji Ale Kino wyraźnie słychać "Załęcki".

Axel

To nie jedyny tego typu zabieg. Przykładowo Kacper Kaliszewski obecnie przedstawia się jako Ireneusz Królikiewicz. Natomiast aktor i lektor Tomasz Kozłowicz, kiedy czyta jakiś film przedstawia się na końcu jako Jan Czernielewski.

Axel

Jarosław Łukomski pzedstawia sie czasem Jarek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones