Darren Aronofsky

8,1
6 213 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Darren Aronofsky

hochsztaplerem celuloidu.Zapuścił wąsa, owinął nonszalancko szal wokół szyi i
nabiera gawiedź na swoje odpustowe sztuczki.Jest jak uwodziciel z wesołego miasteczka ,który podrywa licealistki na swój czarny golf oraz głębokie, zamglone, wypełnione niewypowiedzianym bólem spojrzenie utkwione tajemniczo w dali.Recytuje im swoje wiersze lub zagadkowo milczy.Tak naprawdę jest zwykłym burakiem, który chciałby być Polańskim ale mu nie wychodzi.

llama777

nie wzniecaj sie za mocno

Klonazepam

Kiedyś, jak nie miałem pojęcia co napisać też tylko umiałem wydukać :"nie podniecaj się",albo "nie wzniecaj się".
Z tego się wyrasta.Pocieszyłem Cię?

llama777

TRZEBA SIE WYLUZOWAC

Klonazepam

Pisałem to całkiem wyluzowany.Klawiatura jest bez-emocjonalna.

Klonazepam

"Jestem Laska. Z Polski."
- Pamiętamy! ^^

użytkownik usunięty
llama777

wyluzuj

llama777

haha :D cieszę się, że wciąż instnieją tacy ludzie jak Ty..:)

Kornela

Dziękuję z głębi serduszka mojego serca.Jestem namacalnie prawdziwy:p

llama777

Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że bredzisz jednak to: "Jest jak uwodziciel z wesołego miasteczka ,który podrywa licealistki na swój czarny golf oraz głębokie, zamglone, wypełnione niewypowiedzianym bólem spojrzenie utkwione tajemniczo w dali.Recytuje im swoje wiersze lub zagadkowo milczy." jest dobre hehe

llama777

Jej. Też bym chciał mieć taki celny i zjadliwy język i umieć tak wbić szpilę, tak wypalić, tak w kilku słowach podsumować osobę, rozszyfrować ją i rozbroić w mig, jak dobry saper bombę. Są tacy ludzie, którzy nawet nie muszą podnosić głosu i używać przekleństw by jednym ciosem słownej szermierki kompletnie rozklepać adwersarza. To robi wrażenie. Super. Niewiele osób to ma, ze znanych przeze mnie - tylko jeden wykładowca (inny umie za to wzrokiem zabić... albo mapą). Bez cienia ironii. Szacunek.

llama777

Fajnie, że znasz go osobiście. Ja moge jedynie zgadywac jakim jest człowiekiem..

llama777

Hahaha nie wiem, czy sie zgadzam, ale sie usmiałam

llama777

A ja się z autorem tematu w pełni zgadzam. Jego (Aronofskiego) "talent twórczy" zawsze wydawał mi się mocno podejrzany, a seans "Mother!" w pełni utwierdził mnie w tym przekonaniu. Chyba za bardzo uwierzył w to, że jest jakimś wizjonerem, podczas gdy najlepiej w ostatnich latach wyszedł mu film najbardziej skromny, czyli "Zapaśnik".

llama777

Rozumiem że nie przypadła ci do gustu twórczość tego pana ale to nie upoważnia cie do obrażania kogoś i nazywania"burakiem". a kim ty jesteś miernoto ? może dasz nam link do jakiegoś filmu ktory ty stworzyłeś i był nominowany do oscara..?najlepiej jest bluzgac z za monitora a samemu być biednym pryszczatym onanistą.

staszek203

ty masz jakieś schorzenia paranoidalne?
Piszesz: "to nie upoważnia cię do obrażania kogoś i nazywania "burakiem"" a sam nazywasz nieznaną ci osobę "miernotą"?
Jeżeli nie bierzesz żadnych leków to zacznij.

Salmonella

widzę adwokat się odezwał :D To ta "nieznana mi osoba" -nie Stephen Hunter poleciała tanią bazarową wiązanką w stronę jakby nie było uznanego reżysera który ma na koncie kilka dobrych produkcji (niektóre bardzo) a ty zarówno jak ten błazen który wyśmiewa D.Aronofskiego jesteście tylko anonimowymi internetowymi pseudokrytykami . Tylko. Pozdrawiam

llama777

Jest swietnym rezyserem wiec uwazam ze nalezy sie mu troche szacunku. Mozna go zobaczyc w jednym z odcinkow serialu dokumentalnego Anthony Bourdain : Parts Unknown w odcinku o Madagaskarze - S5 E5.

llama777

"Requeim dla snu", "Mother", wmurowały mnie w fotel, widziałam większość filmów Aronofskiego i każdy był dobry. Jestem wybrednym widzem i trudno mnie oczarować sztuczkami. To po prostu bardzo dobry reżyser. Jego filmy nie wszystkim odpowiadają bo są ciężkie, ale są klasą samą w sobie. Dobra sztuka ma to do siebie, że na długo pozostaje w pamięci, i takie właśnie są jego filmy.
Pozdrawiam:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
goodgladius

Jak masz odmienne zdanie, to umiej je uzasadnić inaczej, niż urządzanie sobie osobistych wycieczek w stronę mojej rodziny. Nie mierz wszystkich miarą Twojej własnej mamy.

arejter

To jak Jezus i jego starzy.

bansuj_

Co ma jedno do drugiego?

arejter

No właśnie, co? Ty mi powiedz.

bansuj_

A skąd ja mam wiedzieć, co miałeś na myśli porównując go do Jezusa?

arejter

Kogo ja porównałem do tego Żyda?

bansuj_

Jezusa.

arejter

Obaj Żydzi, więc w czym problem?

bansuj_

To ja pytam w czym problem.

arejter

Ok.

bansuj_

W pełni się zgadzam. Brakuje tylko parasolki.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
llama777

Żeby ci zwieracze nie puściły od tych nerw

llama777

I jak tak na niego patrzę, to myślę, że chętnie by tu nas wszystkich na pieniądze pooszukiwał.

tunker

A może obejrzyj z nim kilka wywiadów to ci się oświeci trochę.

llama777

Zastanawiam sie czy moze ciebie tak ktos nie okreslil albo jestes mega zawistnym typkiem odzianym w paranoje ,ze kazdy dziwny jest dziwny na sile, a tak naprawde to jest burakiem ale nie do wszystkich mozna to odniesc. czesto chcac byc oryginalnym oceniajac oryginalow jest sie oryginalnym na sile.

llama777

Tak jest właśnie gdy osobowość jednego człowieka jest oceniana przez drugiego który jest na niższym poziomie świadomości,wiedzy,wrażliwości ,i ogólnego samorozwoju,wszystko co nieznane budzi lęk i nieufność,to takie standardowe... i niskie :)

llama777

Hahahha ale gruba i wnikliwa analiza postaci :D jesteś gość , gdzie tam gość , półtora gościa :D

KkAaSsZzAa

Aronofskiemu na starość zaczyna odbijać tak jak Tuskowi.

llama777

,,Zapuścił wąsa''.
Ten wąs...

llama777

Świetnie napisane, choć się z tym nie zgadzam absolutnie. Pomyliłeś go w odbiorze albo taki sobie fokus ustawiłeś i teraz... Dooopa.

llama777

No właśnie z celuloidem, na rzecz cyfry, się rozstał. Dlatego jego filmy tak szybko się starzeją i już wyglądają jak VHS.

"Myślę, że dla reżysera wychowanego na filmie (rejestrowanego na taśmie filmowej), video jest swego rodzaju "techniką dla idiotów". Nie stawia żadnych absolutnie trudności. Oświetlenie jest zawsze wystarczające, ruch nienaturalnie lekkiej kamery zbyt łatwy, a taśma, którą można zmazać w każdej chwili, jest nieograniczona. Wszystko to powoduje, że w czasie pracy nie ma napięcia, nie ma atmosfery ostateczności i ryzyka. A to właśnie charakteryzuje pracę nad dobrym filmem i to musi towarzyszyć również zdjęciom próbnym.
-
Andrzej Wajda, "Powtórka z całości"
https://www.youtube.com/watch?v=xxYGv4dTny8

llama777

Jak Katolik coś krytykuje bo nie jest zgodne z jego religijnymi złudzeniami to od razu zachęca do obejrzenia. W końcu do tej pory wiele najwybitniejszych dzieł ludzkości było na czarnej liście Watykanu.

llama777

W pełni się zgadzam. Minęło 9 lat od napisania tego komentarza, a u Aronofsky'ego bez zmian.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones