Darren Aronofsky

8,1
6 205 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Darren Aronofsky

Filmy robi bardzo dobre ale naprawdę zastanawiam się czy przypadkiem nie jest niebezpieczny dla otoczenia :) Na tej liście mam już Tarantino, Almodóvara i Larsa Von Triera, więc doborowe towarzystwo.

qgrudziaz

Hahaha. Rośmieszył mnie twój post, ale.. właściwie się pod nim mogę podpisać. Zgadzam się, że panowie mają dość oryginalne pomysły..

pat_moss

Bardzo oryginalne pomysły ma również Tim Burton polecam Big fish , i Sweeney Tood ( na początek) :D , pozdrawiam ^^

teabing123

Tim jest najlepszy!

teabing123

Te dwa akurat są znośne, zwłaszcza Big Fish

qgrudziaz

hmm to moze dopisz Davida Lyncha :) ten jest na czele :) tej listy wedlug mnie

amarzec

Lyncha muszę więcej obejrzeć żeby wyrobić sobie zdanie.

qgrudziaz

Bardzo fajna lista.

użytkownik usunięty
mk34

w zasadzie masz rację, ale co do Aronofskiego myślę, że ciężko mu będzie przebić Requiem czymkolwiek.. Ogólnie jak patrzę na to co ma zrobić w najbliższym czasie to widzę, że się zaczyna zeszmacać niestety.. a szkoda, bo to co zrobił te 10 lat temu ponad to było coś..

o Jezu, znowu te polaczkowe pieprzenie"zeszmaci sie" ble, ble..
Zrobil tyle zajebistych filmow a ludzie i tak beda mieli do niego waty...
I co z tego ze ma nakrecic Wolverina, Robocopa czy cos innego, to juz rezyser filmow ambitnych ma zakaz rezyserowania filmow rozrywkowych?!! moze chce sie sprawdzic w nowym polu a moze chce odpoczac od filmow ciezkich i sprobowac cos nowego.. dajmy mu szanse, jestem pewny ze Aronofosky w tym Wolverine cos takiego odpieprzy ze szczena odpadnie..
A nawet jak mu film nie wyjdzie to moj szacunek do niego nie zmaleje, kazdy moze popelnic swoj pierwszy blad, nie ma ludzi doskonalych

dla mnie black swan rozwalil na łopatki rwequaiem

sakos5

Też tak sądzę :)

qgrudziaz

propouję jeszcze dopisać Finchera ;)

paciak

Fincher nie jest bardziej chory ode mnie :p

qgrudziaz

Zgadzam się :D Taka już dola geniuszy ^^

qgrudziaz

nam requiem na religii puszczają, więc nie jest tak strasznie !

OnaAkaPatss.

a kto mówił, że to jest straszne? Aronofsky, dla mnie jest świetnym reżyserem, ale grającym schematami, które od Pi po łabędzia zaczynają już nużyć. Cieszę się, że przychodzi w jego karierze, czas na kino rozrywkowe (wolverine, robocop), bo chyba czas najwyższy nakręcić coś innego niż dramat.

fisher

Uczepiliście się tego Robocopa. To fakt kiedyś był oficjalnie reżyserem, potem zrezygnował, ale na filmwebie nadal to jest - na imdb już dawno skasowali, teraz raz na pół roku mówią tylko, że jest szansa, iż będzie związany jakkolwiek z projektem, ale szanse są małe.

Mowiacy_do_reki

Przecież Ci ludzie (reżyserzy, scenarzyści, k..wa oświetleniowcy) PRACUJĄ. Wstają rano i idą do PRACY, a nie zbawiać świat. Często jest tak, że są młodzi, ambitni, realizują swoje oryginalne pomysły, zbierane czasami bardzo długo w głowach, a później..., a później przychodzi troszkę cynizmu, , pojawiają się większe pieniążki... . To nie są misjonarze. Czy artysta nie ma prawa pójść na kompromis? A może warto "sprzedać się" na kilka tematów tylko po to aby móc później, będąc bardziej niezależnym finansowo od producentów itp., zrobić znów coś nieszablonowego....Tak się tylko zastanawiam...;-)

rezyser_kina_akcji

Podpisuje się pod tym w 100 procentach....:)

rezyser_kina_akcji

Jak już zaczniesz się sprzedawać, to jaką prawdę potem możesz komuś przekazywać? Ok, byłem zły, ale teraz już stać mnie na bycie dobrym. Do kitu. Ten tok rozumowania to rozumowanie kozy.

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

leż lamusie

Ciekawe to jest.

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

leż lamusie

Ale jajaja.

qgrudziaz

90% artystów trza byłoby otoczyć opieką psychiatryczną :)

qgrudziaz

Interesujące są tylko rzeczy które mówił w rożnych wywiadach sam Aronofsky i jego żona - ponoć normalnie jest zwyczajnym facetem lubiącym pooglądać od czasu do czasu talkshow i tak dalej. Jego małżonka dziwi się nawet skąd w głowie Darrena biorą się takie pomysły...

qgrudziaz

Do tej elitarnej grupy dodal bym jeszcze Allena Koterskiego i paru innych

użytkownik usunięty
qgrudziaz

a ja bym Wojtka Smarzowskiego jeszcze dodał.

qgrudziaz

O, widzę von Triera na twojej liście, ale ja myślę, że on potraktowałby to jako komplement ;)

vikivi

polański

KRISPO_DE_PALMA

Porównywanie Polańskiego do Aronofsky'ego to daleko idące nadużycie! Ten pierwszy miał prawdziwą wiedzę nt. psychologii człowieka i jest jednym z niedoścignionych mistrzów w tym gatunku (chociażby obok Kieślowskiego).

Dziadek_bez_dowodu

To nie jest porównanie tylko odpowiedź na pytanie założyciela tematu. Zarówno Aronofsky jak i Polański robią filmy psychologiczne ciężkie w odbiorze.
Aronofskiemu brakuje do Romka na pewno wiele, gdyz filmy bardziej nagina w strone emocji i efekciarstwa. Ja jednak jego twórczośc kupuje (może poza romemłanym źródłem), choc Romek jest o półkę wyżej.



KRISPO_DE_PALMA

"Zarówno Aronofsky jak i Polański robią filmy psychologiczne ciężkie w odbiorze."
Osobiście obstaję za wersją, że Aronofsky robi filmy pseudo psychologiczne.

"Aronofskiemu brakuje do Romka na pewno wiele, gdyz filmy bardziej nagina w strone emocji i efekciarstwa (...) Romek jest o półkę wyżej."
A nawet dwie i trzy. I chociaż z tego względu nie wrzucałbym ich do jednego wora. A wór z Aronofskym chętnie bym wrzucił do jeziora (taka metafora, żeby nie byłooo).

Dziadek_bez_dowodu

Widze chłopie że masz uczulenie na gościa. Ale dając mu 1/10 trochę lecisz w przepaść. 1/10 to mozna dać Bayowi który spłodził takie ,,dzieła" jak twierdza czy armagedon

,,Osobiście obstaję za wersją, że Aronofsky robi filmy pseudo psychologiczne"

to juz kwesita gustu i odbioru danego obrazu. w łabedziu czy w requiem motyw psychologiczny jest zarysowany bardzo mocno, Pewnie napiszesz że jest przerysowany.Być może , ale powtarzam Darren robi to tak sprawnie( rewelacyjny montaz i muzyka) że ja to przytulam i dając mu jedynke trochę ,,nadużywasz"



Może inaczej. Wskaz mi współczesnego rezysera AMERYKAŃSKIEGO który tworzy kino tak ,,ciężkie" a jednoczesnie tak emocjonalne?

KRISPO_DE_PALMA

Amerykanie? Aktualnie nie mogą się nikim pochwalić. Produkt naznaczony nazwiskiem "Aronofsky" to taka nieudolna próba naśladowania mistrzów Wschodu. Ewentualnie Kubrick robił pełne treści filmy, w które można było się zagłębiać i interpretować na różne sposoby.

Za to Wschód... Polska, Rosja, Szwecja, Węgry. Tu się narodzili protoplaści (chociażby: Polański, Kieślowski, Bergman, Tarkowski).

użytkownik usunięty
Dziadek_bez_dowodu

Ja bym poszedł jeszcze dalej na Wschód...Azerbejdżan, Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan...

qgrudziaz

Hm hm, zapomniales dodać jeszcze Takashiego Miike, on jest na szczycie tej wyśmienitej śmietanki towarzyskiej :D Nie powiem, zajebiście mnie jarają niezwykle oryginalne sposoby kręcenia filmów i przedstawiania w nich własnych wizji na świat/ ludzkich zachowań.. A to, że są porypane i odstają od normy to tylko dodaje jeszcze większego smaczku i radości ;D Konwencjonalne kino jest w większości zbyt nudne i przewidywalne jak dla mnie, często brakuje tego 'kopa' pod względem intelektualnym czy wizualnym.

qgrudziaz

Tak dopisuja tych rezyserow i jeszcze ktos wyleci z J.C. za avatara...lol

qgrudziaz

Lars von Trier to facet, który bierze jakiś kontrowersyjny temat z kontrowersyjnymi scenami, łączy to z normalnym filmem i jest doceniany. Nie mówię, że ma złe filmy, ale jak sam powiedział w większości filmach pewne zdarzenia to nie symbole, tylko po prostu zdarzenia, a ludzie mają go za genisuza.

filmowy_laufer

Lars jest trochę jak japoński entuzjasta gore, niektóre Jego filmy są po prostu obrzydliwe

użytkownik usunięty
qgrudziaz

A ty jesteś normalny

qgrudziaz

A czemu nie ma Pier Paolo Pasoliniego ?

returner

Bo większość wypowiadających się nie dotarła jeszcze w swoich filowych poszukiwaniach do tego reżysera. :P

daryl8905

fakt, z ręką na sercu przyznaję się że 5 lat temu nie wiedziałem kto to.

returner

korine też się wpasowuje w tą grupę np. Skrawki jego autorstwa :P

returner

Bo Pier Paolo Pasolini - nie był groźny dla otoczenia, to on musiał chronić się przed bestialstwem ludzi!

qgrudziaz

Dodaj jeszcze do tego Davida Cronenberga. Zwłaszcza za film "Nagi Lunch".

HanysBoy89

Tak jest. Absolutnie ten pan pojawić się musi! :)

qgrudziaz

a gdzie Wajda?

qgrudziaz

Zgadzam się oprócz jego jednego filmu "Źródła "stworzył Arcydzieło istne Arcydzieło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones