Darren Lynn Bousman

6,1
537 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Darren Lynn Bousman

i zniszczył kolejne części 'The saw'. Oby nie zniszczył większej ilości dobre zapowiadających się filmów.

akvarko

Raczej wzmocnił kolejne części jak narazie najsłabsze z serii jest 1 i 5

Mathias_13cool

mhm.

____________________________________________________________

akvarko

A ja zgadzam się z autorem. Widziałem I i II. I wygląda to moim zdaniem tak:
Piła 8/10
Piła II 1/10

NickError

Nie wiem, jak ten koleś mógł zrobić tak denny sequel tak porządnego horroru. Szkoda, że to nie James Wan kręcił kontynuację :/

NickError

Zacznijmy od tego ,że Piła to nie horror

Mathias_13cool

W sumie to poniekąd masz rację. Niema tu żadnych nierealistycznych postaci typu Jason Voorhees, ani żadnych potworów. Jedynkę nazwałbym nawet thrillerem. Ale dwójka zachodzi już bardziej na horror, w sumie to taka mieszanka. Niezależnie od gatunku, nie podobał mi się.

NickError

"Piłę" można nazwac horrorem ale dodając słówko gore ,choc nadal nie wiem czy błędnym nie jest nawet nazywanie Piły - horrorem gore.

Horror - ma za zadanie wywołac u widza strach.Swoim klimatem wywołuje grozę.Są zawarte elementy nadprzyrodzone oraz różnego rodzaju stwory typu wampiry,zombie,wilkołaki etc.
Thriller - Ma za zadanie stworzyc napięcie oraz znajdują się niesamowite zwroty akcji.

"Piłę" można także nazwac kryminałem ,ponieważ jest podzielony na 2 części ,z jednej strony "morderca" ,a z drugiej pościg FBI za nim.
Rozwiązywanie wszelkiego typu zagadek przez policję

"Saw" - to Thriller-kryminalny z elementami gore.

Mathias_13cool

W ogóle jest to bardzo ciekawy film, pomieszanie kilku różnych gatunków. Może się spodobać szerszemu gronu widzów.

NickError

Zgadzam się z autorem. A co do gatunku to myślę że SawI można śmiało nazwać horrorem. Pozostałe części cudownie zmierzają do tego że o części IV i V można rzecz - podrzędne kryminały/thrillery klasy B/

RealKalps

Piła I to horror z resztą całkiem udany, a części od II do konca serii to dno; szkoda życia na złe filmy - tylko taki wniosek nasuwa sie po obejrzeniu kolejnych części. Facet beztalencie, dwójka Piły to już tylko gore, a "znawcy" matthiasowi dziękuję za definicję. Teraz wszyscy już wiemy co jest horrorem a co nie i co należy oglądać a co omijać szerokim łukiem. Na pewno omijać radzę tę dętą serię, które po jedynce rozrosła się do rozmiarów sagi Akademii Policyjnej, wywołuje nawet taki sam efekt - pusty śmiech, żenada

browne_2

Nie ma za co...

Mathias_13cool

aleś nawymyślał ech aż zal patrzeć

akvarko

Nie byłbym aż tak radykalny w ocenie tego reżysera. Dwójka Piły istotnie wyszła mu tak sobie, ale kolejne dwie części były już lepsze - choć do jedynki nie ma ich co nawet porównywać. No i kiedy wreszcie odpuścił sobie kolejne części Piły to nakręcił bardzo dobry Powrót zła. Zobaczymy co jeszcze pokaże.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones