David Cronenberg

David Paul Cronenberg

7,4
3 119 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby David Cronenberg

Psychiczna patologia, autodestrukcja, samookaleczenie, dewiacje, wszelkie odchylenia od normy to najczęstrze tematy jego filmów. Szanuję go za to, że jest konsekwentny i nie robi filmów pod publiczke.

Duke

Kilka lat temu oglądałem dokument o Cronenbergu, były tam opisane prawie wszystkie jego filmy. Szukam jednego filmu Cronenberga, ale nie wiem jaki ma tytuł. W tym dokumencie widziałem tylko jedną scenę. W jakimś pomieszczeniu, które przypomina mi szopę, siedzi dwoje młodych ludzi. Chłopak i dziewczyna. Z pleców dziewczyny wychodzą jakieś organopochodne przewody, takie bardzo grube żyły. Widać że jest do czegoś podłączona. Rozmawia o czymś z tym chłopakiem. Czy wiesz może co to za film? Będę wdzięczny za odpowiedź.

czosnu

Film o który Ci chodzi to napewno eXistenz!

Duke

Pokazuje całą prawdę o nas samych. Jeden z najbrutalniejszych artystów w historii kina. Zawsze autentyczny. Zawsze szczery. Nieustannie ewoluujący, a jednak nie odchodzący od stałych obsesji, które najbardziej go fascynują. To być może w ogóle najważniejszy reżyser wszech czasów. Takim "Crash" osiągnął więcej niż 100 innych znanych reżyserów. W zasadzie jemu słabe filmy się nie zdarzają. Strasznie mocny reżyser. Nie do pokonania. Wciąż bez "wielkich" laurów na koncie. Inteligentne kino zawsze ginie w natłoku filmowego badziewia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones