David MackenzieI

7,3
827 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby David Mackenzie

Ciekawy reżyser się zapowiada. Zarówno "Young Adam", jak i "Hallam Foe" to z pozoru proste, kameralne opowieści, ale twórca potrafił nadać im stylowy nastrój. Dodatkowa w obu dużo miejsca poświęca erotyce. Sceny miłosne są z jednej strony pełne namiętności, z drugiej nieco bolesne. Szkoda, że jego najnowszy film - "Spread" tylko teoretycznie idzie dalej w tą tematykę namiętności, spłycając to, co udanie wcześniej reżyser zbudował. nawet wizualnie, gdy pierwszy raz spotkałem się z trailerem zaskoczony byłem, że ton on reżyseruje. Szkoda, gdyby swój talent w ten sposób rozmieniał na drobne.

5IN

Pomimo tak źle ocenianego SPREAD'a, film bardzo mi sie podobal.
Nie wiem dlaczego tak wszyscy zle go oceniaja, no ale coz, o gustach sie
nie dyskutuje ^^ ;)
pozdrawiam

Bartheck

Chyba się nie da zrobić poważnego filmu z Ashtonem. Ja się zabrałem za "Spread", ale nie dałem rady. Podoba mi się, że reżyser drąży te same tematy i liczę, że nadal będzie to robił, ale jednak wróci do bardziej szarego i niepokojącego nastroju, na co - patrząc w najbliższy projekt - jest duża szansa.

tocomnieinteresuje

jak się nie da? a Efekt?

Pauleta

W międzyczasie reżyser zrehabilitował się "Perfect sense", ale też niestety tutaj potencjał historii nie został wykorzystany idealnie. Co do Efektu - nie spodziewałem się, że po latach film będzie w ogóle zapamiętany. Wydawało mi się, że to taki film do obejrzenia i zapomnienia. Tymczasem faktycznie często powraca w dyskusji więc musi w nim być coś, czego może nie dostrzegam. Jest tam ciekawe zawiązanie akcji, ale sama historia jest już wydumana i średnio przekonywująca. Ponadto potencjał refleksyjno-dramatyczny został tam sprowadzony do dynamiki akcji. Do tego aktorzy są tam mocno przeciętni z Kutcherem na czele. Tzn. nie do końca rozumiem dlaczego miał tam lepiej wypaść, niż w innych filmach. Jedyne na co się wysilał, to, aby mniej się uśmiechać i faktycznie walczył z sobą o zachowanie powagi. Jego postać nie jest dla mnie ciekawa, on w ogóle jej nie stwarza.

5IN

Gdyby był Anglikiem, osiągnąłby więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones