David ProwseI

David Charles Prowse

8,8
6 002 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby David Prowse

Grał jedną z najsłynniejszych postaci w historii kina... i mało kto o nim słyszał.

No fakt =D Lepiej powiedzieć, że grał jeden z najsłynniejszych kostiumów może :P

Wojt4s

Swoja droga, czy mozna gdzies znalezc material filmowy z jego glosem jako Vadera? Skoro James Earl Jones zdubbingowal go w postprodukcji to teoretycznie mozliwe byloby nawet wypuszczenie Gwiezdnych Wojen z glosem samego Prowse'a. Chyba, ze przez ten helm i tak niewiele bylo go slychac i on sam i tak musialby podkladac swoj wlasny glos :/

Mazin82

Tak na youtube (o ile nie usuneli...) mozna bylo zobaczyć jak brzmi, jego glos w hełmie, ale możesz mi wierzyc na słowo... Dobrze że go zdubbingowali...

Mazin82

polecam "Mechaniczną Pomarańcze", gra tam siłacza Juliana. Swoją drogą, kawał chłopa a głos jak dziecko :D

Mazin82

http://www.youtube.com/watch?v=ITMnUxxvMyo

Porażka xD

evilboy

Zgadza się...:)
Głos w sam raz do...niemego kina :P

kwadracik

Uważam, że głos ma całkiem miły.

A co do jego ról, to wybaczcie, ale jakim cudem miał zostać zauważony, skoro we wszystkich częściach SW przechodził w masce ,?

LoveKiller

Ale zupełnie niepasujący do postaci Vadera (głos oczywiście).

evilboy

Moim zdaniem głos nie był zły. Bardziej jednak pasował do Vadera przed przejściem na ciemną stronę mocy (Anakina), bądź do lorda Hełma z Kosmicznych Jaj.

Andrzejcoolziomek

Prowse nigdy nie grał Anakina, tylko Vadera, a wszystkie wypowiedziane przez niego kwestie zostały zastąpione w postprodukcji aksamitnym basem Jamesa Earla Jonesa (i słusznie, bo głos idealnie dopełnia postać czarnego lorda :-)).

kwadracik

Nie przeczytałeś mojego komentarza ze zrozumieniem: napisałem że bardziej pasuje do Anakina, niż do Vadera. Nie napisałem nigdzie że Vader i Anakin to ta sama osoba (chociaż fizyczne w sumie to jest).

Andrzejcoolziomek

Owszem przeczytałem. Piszesz o głosie Prowse'a i do tego się właśnie odniosłem. :-P

Bardziej mało kto go słyszał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones