Doda

Dorota Rabczewska

6,4
4 028 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Doda

Żywy paradoks.

użytkownik usunięty

Żywy i chodzący paradoks. Inteligentna, a robi z siebie głupią.

A ile chodzi debili po tej ziemi, a zdaje im się, ze są mądrzy? To jest dopiero paradoks.

Po prostu Doda wykreowała się na taką głupią blondynkę, aby łatwiej sprzedać się w mediach i wyróżnić na tle dziewczyn, których jest pełno w Polsce. Były takie plotki, że Doda ma IQ na poziomie 150-160.

SpeedyG

Nie plotki a chyba potwierdzona informacja. Jest o tym w ciekawostkach, więc poparte musiało być jakimś artykułem.

perun_6

Tak. Zostało potwierdzone plotką. Ktoś, kiedyś wrzucił do sieci taką informację i zaczęła ona żyć swoim własnym życiem. Rzekomo Mensa Polska (organizacja skupiająca ludzi o wysokim IQ) miała to potwierdzić. Prawda jest jednak taka, że M<ensa polska wydała w tej kwestii następujące oświadczenie:

"Stowarzyszenie nie prowadzi żadnej działalności zmierzającej do popierania jakichkolwiek przedsięwzięć komercyjnych zarówno grup ludzi jak i poszczególnych osób.

Publiczne deklaracje osób będących członkami Mensy Polskiej jak również i tych, które pozytywnie zaliczyły test kwalifikacyjny, lecz do stowarzyszenia nie przystąpiły, są wyrazem ich osobistych poglądów i jako takie nie mogą być utożsamiane z oficjalnym stanowiskiem stowarzyszenia lub udzieleniem przez nie poparcia. Jednocześnie Mensa Polska informuje, że posługiwanie się przez takie osoby nazwą stowarzyszenia w publicznych wypowiedziach bądź publikacjach na swój temat służące zdobyciu rozgłosu kosztem stowarzyszenia jest naruszeniem norm etycznych panujących wśród członków Mensy Polskiej."

To był taki chwyt marketingowy.

Poza tym dziś wielu prominentnych naukowców podważa zasadność stosowania obecnie obowiązujących testów IQ jako mało miarodajnych.

cyfrowy_baron

Plotka?
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/wyciek-bazy-polskiej-mensy/
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_TEWVddk8ANbgLHiPxiSGo3L17VVO6LyI.jpg

albatron

Tak, tak, oczywiście. Taki wyciek i zaświadczenie to ja też mogę ci od ręki spreparować. Mensa nigdy tego nie potwierdziła i nigdy nie upublicznia takich danych. To co przytoczyłeś jako przykład wpisuje się w to co napisałem wyżej - chwyt marketingowy. A poczynania Dody najlepiej świadczą o jej inteligencji - nigdy nie zrobiła nic mądrego, ale za to wiele głupot. Zaraz powiesz, że robiła z siebie głupią dla zmyłki.

https://www.polskieradio.pl/23/270/Artykul/751281,Naukowcy-IQ-to-mit

cyfrowy_baron

Najpierw chcesz wykazać, że wysokie IQ Dody to plotka, po czym wrzucasz jakiś link, że "IQ to mit", do tego bez podanego żadnego źródła tych niby "badań"... Wysokie IQ nie świadczy o tym czy ktoś jest "mądry", oczytany, tylko określa zdolności intelektualne, oraz kwestie radzenia sobie w życiu. Też mogę rzucić jakimś linkiem.
https://www.polskieradio.pl/5/240/Artykul/1714225,10-cech-charakteryzujacych-int eligentnych-ludzi-Posiadasz-je

No, rzeczywiście musiałaby być wybitnie głupia, by podrobione zaświadczenie podać do mediów, narażając się nie tylko na wykpienie, ale pewnie i sankcje prawne za oszustwo... Zaświadczenie jest wydane na żądanie, 4 lata po teście, po to by w końcu zatkać mordę niedowiarkom. Ale jak widać, można dalej... Spreparowanie wycieku, nawet nie skomentuję :D

albatron

Biblie też spaliła licząc się z karami :P

cyfrowy_baron

Baronie ty na prawdę nic nie rozumiesz. Ona jest Geniuszem! Ale rozumiem Twoje frustracje - pamiętaj jednak to nie poziom jej IQ pozwolił jest osiągnąć to co ma....a jedynie jej ambicja i ciężka praca. Też masz szansę jak widzisz. Może Ci to zająć więcej czasu i może nie będzie to tak spektakularne ale możesz próbować ;)

wf83

Tak inteligencja bije z niej wielką mocą. Dowcipy na poziomie przedszkolaka, który potrafi dożreć jedynie na temat czyjegoś wyglądu. Słownictwo nie różniące się niczym od panów sprzed budki z piwem. Wypowiedzi za pomocą prostych zdań i zwrotów, często brzmiące jak u jakiejś wieśniary. Jest tak mądra i niesłychanie sprytna, że aż udaje niebywale głupią. A gdy przeminie nikt nie powie o niej, że była mądrym człowiekiem.

cyfrowy_baron

Zgadzam się z Tobą - inteligencja bije z niej wielką mocą. Jak widzisz wywiera wpływ na nas wszystkich o czym świadczą liczne komentarze. I jeszcze jedno - prostota jest geniuszem. Tylko w prosty sposób możesz dotrzeć do drugiego człowieka. Pozdrawiam Cię i w gruncie rzeczy wiem, że Ty wiesz, że mam racje. Schowajmy kompleksy do kieszeni.

cyfrowy_baron

Akurat jest to nieprawda, że nie upublicznia. Jak przystępowałem do Mensy w 2010 na stronie głównej była zakładka "członkowie" i można było zobaczyć pełną listę osób należących do stowarzyszenia i była tam Dorota Rabczewska. Oczywiście, jak ktoś w to nie wierzy, to żaden skan/potwierdzony wyciek go nie przekona, ale jest to akurat prawda

cyfrowy_baron

to nie plotka, Doda jakiś czas temu sama wrzuciła na ig zdjęcie z certyfikatem

SpeedyG

Ona się wykreowała na inteligentkę. Żyjemy w czasach, w którech wszystko można kupić, nawet inteligencję.

Inteligencja i mądrość to dwa osobne zagadnienia.
Może ktoś być inteligentym głupcem, ale i może ktoś być mądrym idiotą. Głupiec to przeciwieństwo mądrego, a idiota przeciwieństwo inteligentnego.

Doda wielokrotnie obiecywała, że jeśli ktoś jej udowodni, że kiedykolwiek kogoś zaczepiała/obrażała jako pierwsza, to przeleje 100 000 złotych na jakiś cel charytatywny. Nie ukrywam, że podjąłem się tego wyzwania i spróbowałem to zrobić :D Dajcie znać, jak mi poszło, jeśli możecie. Czy Doda powinna przelać pieniądze na jakiś cel charytatywny, tak jak obiecała, czy może jednak przedstawione przeze mnie dowody są słabe? A może wy macie lepsze przykłady?

youtube com/watch?v=bLaMQFiqhGg
(jak będziecie kopiować link, to przed "com" zamieńcie spację na kropkę)

mzmuda96

Tja... Lodzia prawdę powie jak się pomyli:))) a jej "słynny" test na IQ już kiedyś wyjaśnił Tomasz Lubert (dużo o niej wie) z którym ma przez to wszystko na pieńku po dziś dzień;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones