Dolph Lundgren

Hans Lundgren

7,3
17 248 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Dolph Lundgren

Polecam bardzo - jeden z najlepszych filmów Dolpha Lundgrena w karierze!

Lizmak

Wiesz ,krytycy filmowi lubią takię filmy akcji jak Czas patryiotów a nie krwawą rzeżnię ,Choć Terminatora ,Rambo ,Szklaną Pułapkę ocenili pozytywnie .Natomiast oczywiścię ,,Małe Tokio ,, to perła jeśli chodzi o kino akcji .

bradock

Rambo czy Terminator to niemal relikwie filmowe kina akcji. Jednak sam chyba przyznasz, że są to dosyć "ugrzecznione" produkcje ( w tym sensie, że dla każdego, czyli dla mas). Dziś te filmy to oczywiście żelazna klasyka, której nic nie można ująć, ale jednak "łagodniejsza" w wyrazie i może obejrzeć to nawet 12 latek. Ja sam oglądałem Rambo mając z 7 lat - dodam, że z wypiekami na twarzy, miałem nawet figurkę komandosa zbliżoną wyglądem do Johna :)

Natomiast z czasem zacząłem doceniać właśnie takie akcyjniaki jak "Ostry Poker w małym Tokio" czy "Szukając Sprawiedliwości". One powstały z myślą o dorosłym widzu i dają konkretnego kopa w twarz podczas projekcji :) Tacy krytycy powinni mieć na uwadze, że jest to kino bezpośrednio dla osobnika pełnoletniego. Ale oni woleli zbesztać świetny film za to ,że był za mocny, heh. Dolph nie miał szczęścia - niestety.

Lizmak

,,One powstały z myślą o dorosłytm widzu i dają konkretnego kopa w twarz podczas projekci ,, Ty Łukasz masz dobre i prawdziwe teksty .Oczywiścię zgadzam się w pełni z tym co napisałeś !!! Ja sam bardzo uwielbiam takie akcyjniaki jak ,,Ostry Poker w małym Tokio ,, czy ,,Szukając Sprawieliwości ,, Z innych ulubionych filmów to lubię bardzo ,,Niko ,, ,,Wygrać że śmiercią ,, ,,Czerwony Skorpion ,, ,,Mroczny Anioł ,, ,,Samotny Wilk McCuade ,,Inwazja na U.S.A ,, ,,Pasażer 57 ,, czy ,,Huragan Ognia ,, Ja myśle że Dolph raczej nie przebił się nie z winny jego filmów ,tylko jego samego ,chyba amerykańce zabardzo go kojarzyli z Ruskiem .No bo tak ,jeżeli tylko Dobry Cyborg z Van Damme zarobił w U.S.A 10mln a Mroczny Anioł który jest jednak lepszym filmem tylko niecałe 4mln to dziwna sprawa ? Tak samo ,,Czerwony Skorpion zarobił tylko 4 mln a podobny do tego film z Chuckiem ale gorszy ,,Zaginiony w akcji 22 mln ! to coś nie tak jest .....

bradock

Tak po za tym. Ludzie co się mniej interesują kinem akcji zazwyczaj kojarzą Dolpha przede wszystkim jako złego z "Uniwersalnego żołnierza" i "Rocky'ego 4" bo to jego największe role i mówią "ale on tam zagrał bydlaka/psychola". Ja zawsze staram się pokazać innym, że on grał i Klasycznych Dobrych twardzieli w w świetnych/dobrych filmach akcji.

"Cyborg" gorszy od "Mrocznego anioła" ? to chyba kwestia gustu.

prof_mateusz27

W ''Cyborgu'' panował surowszy klimat, niż w ''Mrocznym aniele''. Jeśli chodzi o moje zdanie, to oba filmy są świetne.

karoman4

No panował panował. Ja tak samo uważam.

prof_mateusz27

I to mi się podobało w filmie. No i oczywiście bydlak Fender.

karoman4

Fender to był potwór !!

prof_mateusz27

Niby tak .Ale w Mrocznym Aniole masz świetne ,błyskotliwe dialogi pomiedzy Dolphem a agentem Smithem .W Cyborgu tego nie masz ale z kolei masz fajny apokaliptyczny klimat .Cyborg to ponoć prekusor kina s-f apokalitycznego .W sumie obydwa filmy świetne ale ,,Mroczny Anioł wydaje się być lepszy albo równy tylko dlaczego poniósł klapę ?

bradock

Bo Cyborg to jest Prekursor kina s-f apokaliptycznego.Nawet pamiętam jak czytałem wydanie z nieziemskiej kolekcji S-F gdzie były same najlepszych filmów S-F (m.in terminator, faceci w czerni, raport mniejszości, mucha, gatunek, godzilla. itd ). Więc chyba jest lepszy niż Mroczny anioł, ale dla mnie są na równym poziomie oba filmy świetne.

to ta kolekcja

http://img2.sprzed ajemy.pl/540x405_ kolekcja-scien ce-fiction-plyty-d-21870462.jpg

połącz link

prof_mateusz27

Kiedyś też w 1998 roku Warnes Bros wypuścił na VHS kolekcje filmów typu ,,Najwieksze przeboje kina akcji ,, i były w śródnich takie filmy jak ,,Zabójcza Broń 1,2,3 ,Czlowiek Demolka ,Wygrac ze smiercia ,Krwawy sport ,Ostry Poker w Maly tokio i Cyborg tez byl

bradock

Wiem super są takie kolekcje. Ja z tej kolekcji wyżej to mam wydanie RoboCopa. Był jeszcze w tej kolekcji Predator 1 i chyba Obcy też.

bradock

Mie zdziwiło, że krytycy uznali "Krzyżowy ogień" z Van Damme i Adkinsem krytycy uznali z doskonały w swoim gatunku. Fakt film na prawdę dobry. Zdecydowanie jeden z lepszych z tych nowszych filmów akcji.

prof_mateusz27

To wszystko żależy kto i kiedy to oceniał .Kiedyś oglądałem dokumentalny film o Van Dammie po polsku i tam jedna pani krytyk filmowy wypowiada się że Van Damme oprócz świetnych scen walk pokazywał także talent komediowy .A tu masz dwóch najsłyniejszych filmowych krytyków Hollywood którzy się że sobą sprzeczają czy ,,Szklana Pułapka ,, to udany film http://www.youtube.com/watch?v=UNM7yG5X9IQ

bradock

Przecież wiadomo ze to dobry film.

prof_mateusz27

Ale temu Grubasowi w Okularach coś nie pasiło ,kucił się z tym młodszym ,szczupłym ,na końcu ten młody ,chyba ma na imie Roger powiedział że Die Hard ma ciekawą historię ,ciekawę charaktery i uwielbia ten film .Ci dwaj kiedyś pozytywnie opinie wystawili ,,Niko ,, a ,,Wygrać że śmiercią ,, dostał ,,dwa kicuki w dół ,, Wiec sam widzisz to że krytyk filmowy wystawi filmowi dobrą czy złą opnie nie zawsze jest miarodajne .,,Olimp w ogniu ,, dostał od krytyków mieszane recenzje ,zresztą dokładnie nie wiem nie zagłebiałem się w ten temat .Filmy mają być dla mnie a nie krytyków filmowych .

bradock

Mie tam krytycy nie obchodzą, podobnie jak nagrody.

prof_mateusz27

Teraz idę oglądać ,,Zabójców ,,Akurat mam jutro wolne ,wiec pasi !!!

bradock

Też oglądam. Lubie filmy o płatnych zabójcach.

bradock

Oglądałem wczoraj też, solidny film z Sylvesterem Stallone i Antonio Banderasem :)

AdamBayern01

kto lepszy Stallone czy Antonio Banderas?

prof_mateusz27

W tym filmie Panowie pokazali równy poziom, ale jeżeli pytasz ogólnie to wybrałbym Sylvka :)

AdamBayern01

Ok. Moim zdaniem lepiej zagrał Banderas, ale wole Stallone :)

bradock

kto lepszy Stallone czy Antonio Banderas?

prof_mateusz27

No jasne że Banderas !!! To było wrecz mistrzostwo świata w jego wykonaniu !!! .Najlepsze było jak zaczaił się na Sylwka w tym starym hotelu i czekał i czekał na niego .A Sylwek siedział ,sobie i siedział aż w końcu Antonio zaczoł się wkur*wiać i było wesoło .Dla mnie ten film to najlepszy film Sylwka po 93 roku ! Kiedyś wolałem bardziej ,,Człowieka -Demolkę ,, i ,,Specjaliste ,, ale teraz uważam ze Zabójcy to najlepszy film akcji Sylwka w latach 90 ! A jak ty uważasz Mateuszu ?

bradock

Też uważam ze Banderas zgrał lepiej dużo lepiej. Ogólnie film dobry, ale moim zdaniem najlepszy film Stallone w latach 90 to jest jednak "Człowieka demolka" (najbardziej mi się podobał).

prof_mateusz27

Aha ,ok .W sumie musiał by sobię ,,Człowieka -Demolkę odświeżyć .

bradock

I weź sobie porównaj teraz ''Ostry poker w małym Tokio'' z ''Expendables 3'' - w obu zagrał Dolph.

Normalnie aż kurvvica człowieka ogrania, gdy widzi, jak kino akcji schodzi na psy. Niby winą jest to, że kino akcji z biegiem lat stało się nudne, wszystko jest oklepane, nie ma niczego świeżego. Wiadomo, że pojawi się dobry i zły bohater i ten dobry zwycięży po całej serii strzelania i bijatyki. I to też wpływa na statystyki w box office - ludzi coraz mniej to kręci.

Zastanawiam się, czy nie przydałaby się wszystkim jakaś niedługa przerwa z kinem akcji, powiedzmy niech przez 20 lat nikt nie nakręci żadnego akcyjniaka. Może po takim czasie, ludzie zatęskniliby za tym gatunkiem i popyt byłby znacznie większy. Co o tym sądzisz, Bradock? Myślisz, że taka taktyka przyniosłaby trochę odświeżenia dla kina akcji?

karoman4

Kasia : Ja bym nie wytrzymał 20 lat bez nowego akcyjniaka xD Co do rozczarowania słabym ,,Exp 3 ,, to moim zdaniem tutaj sprawa wygląda trochę inaczej ,Sylwkowi i Lernerowi przy realizacji 3 cześci uderzyła woda sodowa do głowy ,po 2 kasowych cześciach ,,Exp ,, byli przekonani że my kochamy serie ,,Expendables ,, ponad wszystko i pójdziemy do kina na ten film bez względu jaki on bedzie miał kształt i kto bedzie w nim grał .Jednak się przejechali się na tej sprawie .Nikt chyba tego nie przewidział ,wyciek ich kompletnie zaskoczył .

karoman4

Natomiast co do kondycji współczesnego kina akcji to wiadamo że dziś filmy na schemacie z lat 80 czyli ,, Ja sam was reszta ,, bedą rzadziej powstawać ,bedą na uboczu ale mimo wszystko bedą powstawać i ludzie ciągle chcę takie kino oglądać -Patrz wynik finasowy ,,Uprowadzonej 3 ,, czy ,,Johna Wicka ,, który przy budżecie 22 mln zarobił na całym świecie 70 mln !!! I to w kategori R .A właśnie kiedy obejrzysz ,,Johna Wicka ,, ? Dla mnie ten film to najlepszy B -klasowy akcyjniak od czasu ,,Nieuchwytnego Celu ,, Ten sam styl ,klimat ,akcja ,reżyseria ,nic normalnie paluszki lizać ,musisz to łyknoć Kasiu ,Musisz !!! : http://www.youtube.com/watch?v=ghTaT9wneYQ

bradock

Może w najbliższym czasie uda mi się ogarnąć te dwa filmy, szczególnie Uprowadzoną 3.

AdamBayern01

Taki zarąbisty film w telewizji leci, to święto. Ale, że o tak późnej porze?
W sumie nie ma się co dziwić, bo film dość brutalny jest, ale mogliby go dać gdzieś o 23.00.

karoman4

Właśnie jest z czerwonym kółeczkiem w gazecie.

AdamBayern01

Jeszcze Drzewo Jozuego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones